Jak utrzymać związek na odległość?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dla jednych bezlitosna konieczność a dla innych wolny i świadomy wybór - związek na odległość bez wątpienia jest dużym wyzwaniem w obu przypadkach. To, jak długo i czy w ogóle taka relacja może przetrwać, zależy od różnych czynników.

Podpowiadamy jak postępować, aby związek na odległość miał sens.

Rozmawiać ze sobą

Nawet żyjąc z dala od siebie można planować i budować wspólny świat. Podstawowym czynnikiem funkcjonowania takiej relacji jest komunikacja. Tylko poprzez częste rozmowy można czynnie uczestniczyć w życiu partnera, dlatego warto dzielić się wszystkimi (również negatywnymi) informacjami i pogłębiać znajomość - czasem i drobne spory mogą być bardzo budującym dla związku na odległość doświadczeniem. Jak tylko jest to możliwe należy, czy to przy pomocy łącza telefonicznego czy też internetowego, rozmawiać.

Darzyć się zaufaniem

Nikt nie lubi i nie chce być oszukiwanym, dlatego warto obdarzyć się wzajemnym zaufaniem. Nie można bez przerwy kontrolować partnera, poprzez wydzwanianie do niego o każdej porze - może się w końcu zbuntować i sprzeciwić takiemu nadzorowi, co w konsekwencji zwykle kończy się bardzo źle. Trzeba darzyć zaufaniem drugą stronę, ale też samemu być w porządku i nie dawać żadnych powodów do gniewu czy zazdrości. Chwalenie się nowo zawartymi znajomościami czy też celowe nieodbieranie telefonu jest nie na miejscu i nie ma najmniejszego sensu. Aby związek na odległość mógł być kontynuowany, trzeba o niego dbać i nie dopuszczać do powstawania tajemnic.

Wyrażać miłość słowami

Kontaktując się z partnerem warto mówić mu o tym, jak bardzo się go kocha, tęskni i marzy o spotkaniu z nim. Dla zakochanej osoby wyrażenia typu: "Kocham Cię", "Bardzo za Tobą tęsknię", "Ciągle o Tobie myślę" są jak muzyka. Jeśli związek na odległość ma się utrzymać, należy używać ich jak najczęściej.

Cierpliwie czekać na spotkanie w realu

Przebywając daleko od siebie należy uzbroić się w cierpliwość i wytrwale czekać na spotkanie z ukochaną osobą w rzeczywistym świecie. Zanim to jednak nastąpi warto zaplanować, najlepiej wspólnie, przebieg takiego spotkania. Po długiej rozłące można wybrać się na spacer, zjeść romantyczną kolację przy świecach, spędzić uroczy wieczór tylko we dwoje - należy celebrować ten, często bardzo krótki, moment bliskości. Warto się postarać i zadbać o to, żeby były to chwile niezapomniane - w końcu jest to swego rodzaju nagroda za czekanie na spotkanie z ukochaną osobą.

Z nadzieją patrzeć w przyszłość

W poważnych związkach, a do takich może należeć również ten na odległość, partnerzy razem planują przyszłość. Bez sensu bowiem wydaje się relacja, w której brakuje wspólnych celów do zrealizowania czy marzeń. Należy więc wdrażać w życie projekty, mogące pogłębić relację i zarazem poskromić wszelkie przeciwności związane z istniejącym dystansem. Warto poszukać ciekawego miejsca na wspólne wakacje, rozejrzeć się za pracą w miejscu zamieszkania partnera czy też pomyśleć o wynajęciu/kupnie wspólnego mieszkania - każde z tych przedsięwzięć daje szansę poznania nowego miejsca, ale też stwarza możliwość obrania nowej, być może lepszej drogi rozwoju.

Podsumowując

Związek na odległość, wbrew powszechnym poglądom, może się utrzymać i być równie satysfakcjonujący jak relacja partnerów mieszkających ze sobą na co dzień. Nie bez przyczyny mówi się, że miłość pokona każdą przeszkodę - mając przy tym wspólne plany na przyszłość można przezwyciężyć również barierę odległości.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady