Kiedy zakończyć związek?

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

W życiu bywa tak, że lepiej zakończyć związek niż dawać partnerowi kolejną szansę czy łudzić się i w nieskończoność czekać na poprawę. Poniżej przedstawiamy kilka takich sytuacji.

Rozstanie

  1. Patrzysz na to, co dzieje się w Waszym związku i nie odnajdujesz w nim radości ani satysfakcji. A w dodatku widzisz więcej wad niż zalet.
  2. Kiedyś rozumieliście się bez słów, a dzisiaj nie potraficie w ogóle ze sobą rozmawiać - każda próba nawiązania kontaktu, a nawet rozładowania atmosfery żartami kończy się kłótnią. Każde z Was upiera się przy swoim, nie słuchacie siebie nawzajem.
  3. Uciekacie w swoje własne przyjemności, zamiast wspólnie spędzać czas. Każde z Was ma swój własny świat, w którym odnajduje spełnienie.
  4. Nie dostrzegacie już w sobie żadnych zalet. Mało tego, widzisz w partnerze same mankamenty. Coraz częściej zaczyna przeszkadzać Ci to jak się zachowuje, wypowiada i ubiera.
  5. Zaczynasz porównywać partnera do swoich poprzednich miłości oraz innych znanych Ci osób - okazuje się, że wszyscy są od niego lepsi.
  6. Partner w ogóle się Tobą nie interesuje. Nie prawi Ci już komplementów, nie dostrzega pozytywnych zmian w Twoim wyglądzie. 
  7. W Waszej sypialni też wieje chłodem, a jeśli już uprawiacie seks to tylko dla zaspokojenia własnych potrzeb - nie ma w tym miłości ani czułości.
  8. Do niedawna trudno Ci było wyobrazić sobie życie bez obecnego partnera. Dzisiaj dochodzisz do wniosku, że nie jest Ci właściwie potrzebny do szczęścia i coraz częściej myślisz o tym, aby zakończyć związek - tutaj znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.
  9. Zdradzasz partnera albo wiesz o jego romansie - zastanów się, czy warto tkwić w takim układzie. 
  10. Partner używa wobec Ciebie przemocy psychicznej i/lub fizycznej - taki związek nie ma przyszłości.

Zanim podejmiesz decyzję o rozstaniu, spróbuj porozmawiać z partnerem o wspólnych oczekiwaniach i potrzebach. A jeśli macie dzieci, pomyśl również o ich przyszłości i dopiero wtedy zdecyduj, co będzie dla Was najlepsze. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2

Najnowsze porady