10 błędów w związku, których powinieneś starać się unikać

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Podobno uczymy się na błędach, niestety w niektórych przypadkach na naukę może być już za późno. Dlatego przygotowaliśmy listę istotnych błędów, których należy unikać by nie doprowadzić do rozpadu związku.

Kłótnia w związku

1. Nadmierna czułość

Każdy z nas potrzebuje miłości i ciepła, ale bez przesady. "Zagłaskiwanie na śmierć" lub ciągłe wypytywanie partnera o jego uczucia może być nieco irytujące. Naprawdę kochający się ludzie nie szepcą sobie bez przerwy czułych słówek. Jeśli partner jest oszczędny w wyrażaniu swoich uczuć, warto postarać się go zrozumieć i przede wszystkim nie popadać w histerię, że miłość w nim już dawno wygasła.

2. Egoizm

Jest to bardzo częsta przyczyna rozpadu związków. Każdy walczy o swoje, a tymczasem w związku wszystko powinno iść w jednym kierunku. Zamiast "Moje", "Ja" powinno być "Nasze", "My". W związku najważniejszy jest wspólny interes.

3. Rutyna

Zbyt duże poczucie komfortu i swobody w związku prowadzi do coraz to większej rutyny, dlatego warto od czasu do czasu wprowadzić nutkę świeżości. Wyjątkowa kolacja, romantyczny spacer czy nowatorskie pomysły w sypialni to najlepsze sposoby na pozytywne zaskoczenie partnera i rozpalenie wygasłej namiętności. Jednym z powodów rutyny może być spędzanie zbyt dużo czasu razem - skoro we wszystkim bierzecie razem udział, nie ma się czym dzielić. Zachowanie pewnej osobistej przestrzeni i podążanie za swoimi zainteresowaniami może sprawić, że ciągle będziecie mieli o czym rozmawiać i będziecie dla siebie bardziej interesujący.

4. Brak komplementów i pochwał

Wszyscy ich potrzebują i nie dotyczy to tylko kobiet. Mężczyźni lubią być postrzegani jako twardziele, ale w praktyce potrzebują potwierdzenia swojej męskości i poklasku dla ich osiągnięć. Takie wzajemne wsparcie jest bardzo ważne i dodaje obu stronom sporo siły i pewności siebie. Ich brak może spowodować, że druga osoba będzie poszukiwać akceptacji u kogoś innego.

5. Krytykowanie partnera

Nagminne wytykanie błędów, czy to w życiu codziennym czy też w sytuacjach łóżkowych, to częsta przyczyna kłótni, a w najgorszym przypadku powód do zdrady. Człowiek niedoceniany przez swojego partnera w końcu może zacząć szukać pocieszenia w ramionach osoby, która nie okazuje swojego niezadowolenia na każdym kroku.

6. Zdradzanie cudzych sekretów

To bardzo ważna zasada: nigdy nie wolno powtarzać przyjaciołom bądź znajomym tajemnic powierzonych przez partnera, szczególnie jeśli dotyczą wstydliwych wyznań z dzieciństwa lub problemów intymnych. Niedochowanie sekretu wiąże się z utratą zaufania partnera, które jest podstawą szczęśliwego związku.

7. Opowieści o byłych partnerach

Takie postępowanie działa jak przysłowiowa "płachta na byka", dlatego lepiej zachować ostrożność z tego typu zwierzeniami - na wszystko przyjdzie pora. Zachwalanie eks-partnera, częste wdawanie się w szczegóły dotyczące życia intymnego może na obecnym partnerze wywołać negatywne emocje, w tym całkowity brak ochoty na seks.

8. Śmiałe planowanie przyszłości

Mężczyźni potrzebują poczucia wolności i swobody, ogólnie nie przepadają za zobowiązaniami. Kobiety natomiast uwielbiają planować, pragną stabilizacji - wizja wspólnego mieszkania, ślub, dzieci, często pojawia się w ich umyśle już w pierwszych tygodniach znajomości. Niestety, każde zdanie na temat wspólnej przyszłości może być zinterpretowane przez mężczyznę jako próba osaczenia i w rezultacie będzie chciał się wycofać.

9. Brak regularnego seksu

W udanym związku powinien być czas na wszystko - zarówno na obowiązki jak i na przyjemności. Często jednak zdarza się, że On chce się przytulić a ją akurat boli głowa, ma okres, jest przemęczona, itp. Warto, dla wspólnego dobra, tak organizować sobie życie, aby niczego w nim nie zabrakło - również czułości i seksu.

10. Zdrada

Tutaj nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć - najwięcej związków rozpada się z tego właśnie powodu. Zdradzić można na wiele sposobów, często nieświadomie, pod wpływem alkoholu bądź całkowitego amoku. Powodów jest wiele i często zawierają się w sprawach ujętych w poprzednich puntkach. Zdrada może być skutkiem kryzysu w związku albo zwyklej głupoty. Pamiętaj, że zazwyczaj oznacza ona koniec dla związku i często stanowi traumatyczne przeżycie dla zdradzonej osoby.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady