Jak zakończyć związek?

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Zakończenie związku to poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć. Jeśli jednak nie widzisz innego wyjścia, powinnaś tak zaplanować rozmowę z partnerem, aby choć trochę zmniejszyć jego ból i zawód. Pomogą Ci w tym poniższe wskazówki.

Ustal, kiedy to zrobisz

Przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni moment na przeprowadzenie tak poważnej rozmowy - może ona Wam zająć nawet kilka godzin.

Wybierz odpowiednie miejsce

Najlepiej w odosobnieniu, chyba że obawiasz się agresywnej reakcji - wówczas umów się z partnerem w miejscu publicznym.

Przemyśl to, co chcesz powiedzieć

Nie rzucaj na wstępie, że odchodzisz. Zacznij od tego, że uczucie które Was łączyło było piękne, ale zaczęło tracić na sile i w związku z tym nie czujesz się już szczęśliwa. Możesz także podać inne powody rozstania. Dodaj, ze nie żałujesz wspólnie spędzonych chwil, unikaj jednak sformułować typu: "Zasługujesz na kogoś lepszego." Nie stwarzaj partnerowi nadziei na powrót, sugerując że potrzebujesz czasu na przemyślenia. Przeproś i wysłuchaj tego, co On ma Ci do powiedzenia - przyjmij pokornie wszystkie jego uwagi. A kiedy już będzie po wszystkim, nie pytaj: "Jak się czujesz?", "Czy poradzisz sobie z tym?". Nie dzwoń i nie pisz do niego - im prędzej zerwiesz nić przywiązania, tym lepiej dla Was obojga.

Jeśli chcesz zakończyć związek, zrób to z klasą, aby zaoszczędzić partnerowi jak najwięcej cierpienia. Po rozstaniu nie rozmyślaj o tym co było - to już za Tobą, możesz teraz na nowo planować swoją przyszłość.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~kicia | 2013-06-09 09:39
ja to mam zajebiście bo flirtuje z każdym

Najnowsze porady