Jak zrobić dobre wrażenie na jego rodzicach?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przed Tobą pierwsze spotkanie z rodzicami chłopaka? Postaraj się zrobić na nich jak najlepsze wrażenie, stosując poniższe wskazówki.

1. Dowiedz się czegoś więcej o jego rodzicach

Poproś swojego chłopaka, aby opowiedział Ci o upodobaniach/hobby swoich rodziców. Im więcej będziesz o nich wiedziała, tym lepiej - nie popełnisz żadnej gafy, nie zadasz niezręcznego pytania, nie zrobisz nikomu przykrości swoimi wypowiedziami. A przede wszystkim będziesz mogła zaimponować wiedzą w interesującym ich temacie, a także będziesz wiedzieć jak zrobić na nich wrażenie!

2. Zadbaj o odpowiedni wygląd

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a to w dużej mierze opiera się na wyglądzie. Postaraj się wyglądać przyzwoicie. Nie polecamy zbyt krótkiej spódniczki lub bluzeczki na cienkich ramiączkach. Wybierz spódnicę do kolan lub eleganckie spodnie i bluzkę z rękawami bądź skromny sweterek. Nie przesadzaj również z makijażem, nawet jeśli na co dzień malujesz się dość mocno. Tym razem postaw na delikatny makijaż. Jeśli Twoje ciało zdobią tatuaże, na czas wizyty u rodziców chłopaka, zakryj je ubraniem. To samo dotyczy kolczyków - im mniej, tym lepiej.

3. Bądź punktualna

Na spotkanie z rodzicami chłopaka nie powinnaś się spóźnić. Nie każ im na siebie czekać, zwłaszcza jeśli zostałaś zaproszona na obiad lub kolację. Nie przychodź też zbyt wcześnie - skoro ustalono konkretną godzinę spotkania, zastosuj się do tego i pozwól innym spokojnie się przygotować.

4. Dobre maniery

Zachowuj się jak cywilizowany człowiek, któremu nie obce jest posługiwanie się sztućcami. Nie żuj jedzenia z otwartymi ustami i nie mów z pełną buzią - takim zachowaniem na pewno nikogo nie zachwycisz. Bądź uprzejma!

5. Rozmowa

Na początek powiedź coś miłego rodzicom chłopaka - pochwal wystrój mieszkania, piękną biżuterię mamy, itp. Muszą poczuć, że mówisz to szczerze a nie tylko po to, by się przypodobać. Okaż zainteresowanie  tym o czym mówią. Powinnaś umieć wyrazić swoją opinię na dany temat chociaż w dwóch zdaniach, ale bez wymądrzania się, przechwalania czy wszczynania kłótni. Przygotuj się na pytania związane z Twoją przyszłością (studia, praca, rodzina) - warto odpowiadać na nie szczerze. Niektórych tematów warto unikać i nie wchodzić w nie zbyt daleko. Z pewnością do takich tematów należy polityka i kwestie wiary - poruszanie ich na pierwszym spotkaniu nie będzie dobrym pomysłem.

6. Przede wszystkim matka

Pamiętaj, że to zazwyczaj matki są bardziej krytyczne w stosunku do wybranki syna, więc przede wszystkim na nią powinnaś zwrócić uwagę przy pierwszym poznaniu. Wiele matek często ocenia przez pryzmat własnych oczekiwań i wyobrażeń na temat tego, czym powinna, a czy nie powinna zajmować się kobieta, zachowania, reprezentowanych wartości. 

Musisz wiedzieć, że wyjście jest równie ważne jak wejście. Po skończonym posiłku i miłej rozmowie powinnaś się pożegnać i wyjść - nie czekaj do momentu, aż rodzice chłopaka zaczną ziewać. Nie zaszywaj się też z nim w jakimś ustronnym miejscu, sam na sam, Najodpowiedniej będzie, jeśli zakończysz spotkanie chwilę po kolacji.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady