Jak zrobić dobre wrażenie na jej rodzicach?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny może okazać się bardzo miłym doświadczeniem albo totalną katastrofą. Jeśli pragniesz ich sobą oczarować, zastosuj się do poniższych wskazówek.

1. Dowiedz się czegoś więcej o jej rodzicach

Spróbuj dowiedzieć się wcześniej co robią na co dzień, co lubią, a czego nie znoszą, czym się interesują, czy są jakieś tematy których powinieneś unikać, a jakie byłyby najlepsze do dyskusji? Zapytaj swoją dziewczynę, jak jej rodzice reagowali na poprzednich chłopaków (o ile tacy byli) - co się im w nich podobało a co przeszkadzało? W ten sposób będziesz dokładnie wiedział, jak się zachować i co można a czego nie należy mówić, aby nie obrazić czy zranić gospodarzy.

2. Wygląd ważny dla pierwszego wrażenia

Wytartymi jeansami i przepoconym t-shirtem na pewno nie zrobisz dobrego wrażenia na rodzicach dziewczyny. Garnitur też nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli okazja tego nie wymaga. Powinieneś jednak wyglądać reprezentacyjnie - załóż nową koszulkę polo i fajne spodnie (ani za luźne, ani za ciasne) - ma być czysto, schludnie i przyzwoicie. Ułóż sobie fryzurę, dokładnie się ogól i obetnij paznokcie. Zapytaj swoją dziewczynę o zdanie. Jeśli ona nie będzie miała żadnych zastrzeżeń co do Twojego wyglądu, jej rodzice też nie powinni.

3. Bądź na czas

Przyjdź w umówione miejsce o ustalonej godzinie. Już od pierwszych minut spotkania zachowuj się kulturalnie i uprzejmie. Witając się z rodzicami dziewczyny, podziękuj im za zaproszenie do ich domu - pewnym uściskiem dłoni, spojrzeniem prosto w oczy i delikatnym uśmiechem na pewno wzbudzisz ich zaufanie. Powinieneś też pomyśleć o jakimś stosownym prezencie - ojcu dziewczyny możesz wręczyć butelkę dobrego alkoholu, a matce kwiaty. Oczywiście najpierw musisz dowiedzieć się od swojej dziewczyny, czy jej tata od czasu do czasu lubi wypić sobie drinka i jakie są ulubione kwiaty jej mamy.

4. Zabłyśnij podczas rozmowy

Nie rozmawiaj o polityce, religii, swoich lub ich finansach, sprawach intymnych, przyczynach zerwania z poprzednią dziewczyną (jeśli taka była). Aby przypodobać się ojcu dziewczyny, pogadaj z nim o samochodach lub ostatnich wydarzeniach sportowych, czyli o tym co najbardziej lubią faceci. Przychylność jej matki zdobędziesz, chwaląc przygotowane przez nią potrawy. Przewiduj najtrudniejsze pytania dotyczące swojej przyszłości (wykształcenie, kariera zawodowa, stabilność finansowa, stosunek do małżeństwa, itp.). Tego typu pytania mogą wytrącić Cię z równowagi, dlatego już wcześniej powinieneś przygotować sobie odpowiedzi. Jeśli rodzice Twojej sympatii są skorzy do żartów, Ty też wykaż się poczuciem humoru - używaj anegdot i dowcipów, aby nie wypaść na kompletnego ponuraka.

Rodzice Twojej dziewczyny muszą być pewni, że ją kochasz i szanujesz. Gdy przekonają się, że jest z Tobą naprawdę szczęśliwa, na pewno będą kibicować Waszemu związkowi.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Maciej Zambrzycki | 2013-04-14 16:22
ja Porady Przyjmuję odpowiedzialnie.i je szanuję.
tak to prawda,że poznam Rodziców mojej Dziewczyny.
i ja jej rodziców będę rozumiał i Szanował. to dotyczy Cioci.
dla Rodziców Swojej Dziewczyny będę dobry, Czuły, Wyjątkowy,
ja potrafię być Miły i grzeczny. a nawet będę Sympatyczny. ja
będę odpowiedzialny za swoją Dziewczynę. a moja Dziewczyna
będzie odpowiadała za mnie. i nie spuszczę ze swoich oczu.

Najnowsze porady