Wyszczuplanie last minute!

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jak wyszczuplić ciało i poprawić kondycję skóry na ostatnią chwilę przed urlopem? Na co warto zwrócić uwagę? Wraz z ekspertem podpowiadamy co wybrać na ostatnią chwilę przed wyjazdem, aby na plaży bez skrępowania założyć bikini!

Dieta to podstawa

Myślisz, że w 2-3 tygodnie nie zdołasz zrobić zbyt wiele? Nic bardziej mylnego, nawet po tak krótkim czasie zauważysz efekty. I chociaż to co czasami wydaje się być banalne to warto spróbować i…  dać się mile zaskoczyć!

- Warto najpierw zadbać o ciało od wewnątrz. ProLon® to 5-dniowy program żywieniowy, imitujący głodówkę, który silnie stymuluje procesy regeneracyjne i odmładzające, przyczyniając się do utraty zbędnych kilogramów, a jednocześnie do obniżenia poziomu wskaźników związanych z procesem starzenia takich jak np. cholesterol czy glukoza na czczo. Przez 5 dni spożywa się gotowe, wegańskie posiłki, a po upływie tego czasu można wrócić do normalnej diety - mówi dr Ewa Rybicka z warszawskiej kliniki Estetica Nova.

Aby poprawić kondycję ciała, warto się o nie zatroszczyć także w domowej pielęgnacji. - Do codziennej rutyny warto włączyć szczotkowanie ciała na sucho. Polega ono  na ty, iż przy użyciu specjalnej szczotki posuwistymi ruchami (zawsze w kierunku serca) wykonujemy masaż ciała. Dzięki temu złuszczamy martwy naskórek, a także wygładzamy skórę i stymulujemy ją do przebudowy - radzi ekspert.

W gabinecie

Jaki zatem szybko przygotować ciało do urlopu? - Od codziennej rutyny pielęgnacyjnej aż do zabiegów w gabinecie - to  właśnie sposób na osiągnięcie najlepszych efektów jeszcze przed urlopem -  mówi dr Ewa Rybicka.

Ekspert od modelowania ciała

Icoone to zabieg idealny dla osób walczących z głęboko zlokalizowaną tkanką tłuszczową trudną i cellulitem.Jak działa?- Podczas wielowymiarowego masażu dochodzi do redukcji cellulitu oraz wymodelowania sylwetki.  Technologia ta to połączenie mechanicznego masażu, zimnego lasera i światła LED. Na samym początku laser zostaje absorbowany przez komórki tłuszczowe i powoduje ich rozkład. Następnie światło LED zmienia przepuszczalność błon komórkowych, skutkiem czego komórki tłuszczowe są lepiej metabolizowane i przy pomocy mechanicznego masażu przetransportowane do krwi i limfy bez możliwości powstania złogów - wyjaśnia dr Ewa Rybicka. W efekcie cellulit ulega zmniejszeniu, a skóra staje się bardziej elastyczna. Chociaż zalecana jest cała seria zabiegów - bardzo istotne w temacie przygotowań do urlopu jest to, że efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. To zatem doskonały zabieg na ostatnią chwilę przed urlopem, szczególnie że możemy go wykonywać w serii co  2-3 dni.

Wyszczuplanie zimnem!

- Z-Lipo to technologia krioterapii, która oddziałuje niskimi temperaturami docelowo na adipocyty (komórki tłuszczowe). Powoduje ich obumarcie bez uszkodzenia tkanek okalających. Po zabiegu system immunologiczny usuwa martwe komórki tłuszczowe w ciągu 4 do 6 tygodni. Badania kliniczne udowodniły redukcję tkanki tłuszczowej o 30-40% w miejscu zabiegu - tłumaczy ekspert. Pamiętaj, że najlepsze efekty osiągniesz, gdy połączysz zabieg z aktywnością fizyczną i piciem większej ilości wody. Najczęściej należy wykonać od 1 do 3 zabiegów, dlatego warto pomyśleć o nim wcześniej.

Przyjemne otulenie

Bandaże Arosha to nowość, która zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. - Zabieg z jednej strony bardzo przyjemny i relaksujący, z drugiej niezwykle skuteczny. Wspomniane bandaże wykonane są z delikatnej bawełny, która nie uciska skóry, a zapewnia kontrolowaną kompresje. Ciało owinięte bandażem sprawia, że składniki aktywne kosmetyków wchłaniają się jeszcze lepiej. Najpierw wykonujemy peeling, a następnie ciało lub wybraną partię owija się wspomnianym bandażem. Zabieg kończy się wmasowaniem odpowiednio dobranego kremu - wyjaśnia. Metoda ta sprawdza się w walce z cellulitem, modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki, a także ujędrnianiu i nawilżaniu skóry. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, ale zalecana jest seria (ilość i częstotliwość) zostaje ustalona po konsultacji ze specjalistą. Niska inwazyjność zabiegu sprawia, że również można go wykonać na ostatnią chwilę (ok. 2-3 tygodnie) przed urlopem - skóra stanie się sprężysta i ujędrniona. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady