Jak przyciemnić szyby w samochodzie?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

W przyciemnieniu szyb nie ma nic szczególnie trudnego - wystarczy odrobina precyzji i cierpliwości. Poniżej znajdują się wskazówki, jak należy prawidłowo to robić.

Niezbędne akcesoria

Oczywiście najważniejsza jest folia - można ją kupić w sklepie motoryzacyjnym. Czasem w komplecie znajduje się specjalny nożyk do jej przycinania, ale równie dobrze można użyć ostrego nożyka do tapet. Potrzebna będzie także packa do usuwania nadmiaru wody i pęcherzyków powietrza oraz rozpylacz wody.

Przyklejanie folii

Najpierw trzeba wymontować plastikowe elementy, przylegające do szyby. Następnie należy dokładnie umyć i odtłuścić szyby - na zewnątrz, jak i w wewnątrz. Kolejnym krokiem jest idealne dopasowanie folii i przycięcie jej do konkretnego rozmiaru. Przed przyłożeniem folii należy sprawdzić, po której stronie znajduje się ciemna część z klejem.

Przycinając folię do rozmiarów okna, należy pozostawić ok. 1-2 cm wolnej folii poza krawędziami szyby. Podczas docinania folii szyba może się zabrudzić, dlatego trzeba ją ponownie umyć - najlepiej spryskać płynem do mycia szyb i wytrzeć do sucha. Szybę i folię trzeba obficie spryskać wodą (folię po stronie z klejem, po oderwaniu części ochronnej).

Przy użyciu packi lub innego płaskiego przedmiotu należy usunąć pęcherzyki powietrza oraz nadmiar wody zebranej pod folią. Packę można zawinąć w miękką szmatkę, aby nie porysować folii. Tak samo należy postępować w przypadku przyciemniania szyb wewnątrz pojazdu. Po zakończeniu wszystkich czynności, należy pozwolić szybom wyschnąć, a na koniec zamontować usunięte wcześniej plastikowe elementy.

W Polsce można przyciemnić szyby tak, aby kąt widzenia kierowcy wynosił 180 stopni.  

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~wiolka | 2014-11-21 22:57
Mówicie, że nie ma w tym nic trudnego? To dlaczego mi przyciemnianie w ogóle nie wyszło??? Podchodziłam do tego 2 razy - tragedia. Za trzecim dałam sobie spokój i pojechałam po pomoc. Pomogli mi tu: www.sztukawyciszania.pl/przyciemnianie_szyb/ Szybko i ładnie zrobione.

Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady