Darmowa muzyka - nie bądź piratem

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Sposób słuchania i nabywania muzyki przeszedł w ostatnim czasie szereg rewolucji, a muzyka na płytach CD szybko odchodzi do lamusa. Poznaj parę przedstawionych przez nas sposobów.

Słuchanie muzyki

1. Youtube

Wśród niezliczonych filmów zamieszczonych na YouTube znajdziesz także dostępne za darmo utwory i teledyski znanych wykonawców. Po darmowej rejestracji w serwisie będziesz miał możliwość tworzenia własnych list ulubionych utworów i organizowania ich w dowolny sposób. Dzięki temu serwis może posłużyć Tobie za darmową audiotekę. Wymagane oczywiście stałe połączenie z internetem i należy pogodzić się z co raz częściej emitowanymi reklamami.

2. Tuba.fm i radia internetowe

Z Tuba.fm możesz korzystać całkowicie za darmo. Serwis udostępnia najlepsze stacje gatunkowe, kilkaset stacji grających wyłącznie przeboje najpopularniejszych artystów, a także mnóstwo stacji radiowych z różnorodną muzyką. Po zalogowaniu do serwisu możesz zakładać i edytować własne, autorskie stacje radiowe z muzyką ulubionych wykonawców. W ramach edycji radia dostępne są opcje dodawania i usuwania artystów, a także blokowania pojedynczych utworów.

W Internecie znajdziesz tysiące stacji radiowych. Większość z nich nadaje swój program w różnych formatach, wystarczy że klikniesz na właściwy symbol i kilka sekund później z głośników Twojego komputera popłynie pierwszy utwór, a w dodatkowym oknie wyświetli się tytuł oraz wykonawca aktualnie odtwarzanego utworu. Większości stacji możesz słuchać za pomocą standardowego odtwarzacza - Windows Media Playera bądź Winampa.

Wadą jest to,że nie możesz w pełni kontrolować słyszanej muzyki - zazwyczaj możesz wybrać albo konkretny gatunek muzyki albo artystę. Oczywiście konieczne jest także stałe połączenie z Internetem.

3. Spotify i Deezer

Od 12 lutego 2013 w Polsce dostępny jest serwis muzyczny Spotify. Użytkownicy serwisu otrzymują dostęp do ponad 20 milionów utworów, które mogą w dowolny sposób odtwarzać, organizować w playlisty i dzielić się ze swoimi znajomymi. Korzystanie z serwisu jest darmowe, aczkolwiek wiąże się z koniecznością oglądania i słuchania reklam. Korzystanie z serwisu odbywa się przez dedykowaną aplikację instalowaną na komputerze, telefonie lub tablecie.

Dostępne są dwa warianty płatnego dostępu, które uwalniają nas od reklam, zapewniają wyższą jakość dźwięku i dają nam wiele dodatkowych możliwości korzystania z muzki. W najdroższym abonamencie możemy korzystać z muzyki także bez konieczności łączenia się z Internetem (oczywiście po wcześniejszym pobraniu wybranych utworów).

Na luty 2013 abonamenty kształtują się następująco:

  • Unlimited (9,99 zł/miesiąc) - dźwięk najwyższej jakości, brak reklam
  • Premium - (19,99 zł/miesiąc) - dodatkowo można słuchać muzyki na dowolnych urządzeniach przenośnych (telefon, tablet), możliwość słuchania muzyki bez połączenia z Internetem (ściaganie muzyki na urządzenie).

Zasady działania serwisu Deezer są bardzo podobne do Spotify - ceny abonamentów kształtują się (na luty 2013) identycznie i różnice pomiędzy poszczególnymi abonamentami są w praktyce takie same. Korzystanie z bezpłatnej wersji wiąże się z pewnymi ograniczeniami, które jednak dla wielu użytkowników będą niezauważalne. Można śmiało stwierdzić, że wybór pomiędzy Spotify a Deezer sprowadza się właściwie do preferencji dotyczących interfejsu użytkownika.

4. MySpace

Oprócz świetnej muzyki oraz funkcjonalności i prostoty jej odtwarzania, masz dostęp do najświeższych informacji publikowanych przez muzyków. Na każdej ze stron serwisu MySpace znajdziesz zdjęcia danego wykonawcy. Możesz komentować muzykę, a także wysyłać prywatne wiadomości i dodawać wybrane osoby do grona przyjaciół, pod warunkiem że posiadasz własne konto - samo słuchanie muzyki tego nie wymaga. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady