Jak wybrać nazwę dla małej firmy?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dobra nazwa firmy wysyła do odbiorców wyraźne sygnały - przywołuje skojarzenia i emocje, które często mają wpływ na ich decyzję. Przedstawiamy więc wskazówki, dzięki którym łatwiej będzie można dokonać właściwego wyboru.

Poszukując nazwy dla swojej firmy, małe przedsiębiorstwo musi wykazać się oryginalnością i pomysłowością, aby nie zginąć w trakcie rynkowej konkurencji. Chwytliwą nazwę można odpowiednio wykorzystać do reklamy i przyciągnięcia klientów.  

Nazwą małej firmy może być imię i nazwisko osoby fizycznej, pseudonim lub określenie wskazujące na przedmiot działalności, miejsce jej prowadzenia lub inne, dowolnie wybrane określenie. Chwytliwe frazy lub gra słowna w nazwie jest dobra, o ile firma działa w przemyśle rozrywkowym lub jej działalność skierowana jest do dzieci i młodzieży. Ale już branża finansowa lub prawna powinna reklamować się pod nazwą na odpowiednim poziomie. Podejmując tak ważną decyzję, należy wykazać się zdrowym rozsądkiem i ostrożnością.

Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie chwytliwości wymyślonych nazw - można w tym celu przeprowadzić sondę. Najpierw należy wybrać grupę reprezentatywną dla danego rynku i sprawdzić, które hasło cieszy się największą popularnością. Następnie trzeba zweryfikować zakres działalności, kojarzony z chwytliwymi nazwami - musi on odpowiadać profilowi firmy.

Przy wyborze nazwy dla swojego przedsiębiorstwa nie można popełnić plagiatu. W katalogu firm znajdują się nazwy już zarezerwowane - warto zwrócić na to uwagę, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności prawnych.

Wielu przedsiębiorców uważa, że nazwa firmy nie ma żadnego wpływu na powodzenie przyszłego biznesu. Nic bardziej mylnego - łatwa do zapamiętania i prosta do zareklamowania nazwa stanowi podstawę sukcesu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Oferta finansowa

Skorzystaj online z szerokiej oferty produktów finansowych z renomowanych instytucji.

Najnowsze porady