działalność gospodarcza

Znaleziono: 47
Wino do kieliszka Zezwolenie na handel hurtowy napojami alkoholowymi - jak uzyskać?
Poradopedia.pl | 2012-09-10
Przedsiębiorca, który chce sprzedawać wysokoprocentowe trunki w ilościach hurtowych, musi uzyskać zezwolenie. Podpowiadamy, jak napisać i gdzie złożyć odpowiedni wniosek. czytaj »
Billboard reklamowy Jak wybrać nazwę dla małej firmy?
Poradopedia.pl | 2012-06-25
Masz zamiar rozpocząć własną działalność gospodarczą? Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze nazwy dla małej firmy. czytaj »
Obliczanie podatku Co to jest faktoring i jakie są jego rodzaje?
Poradopedia.pl | 2012-05-30
Niejeden przedsiębiorca ma problemy z zachowaniem płynności finansowej swojej firmy. Brak środków na prowadzenie biznesu może wynikać z niemożności zaciągnięcia kredytu, jak również z powodu niewypłacalności kooperantów. Z tego też powodu coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się pośrednictwo finansowe. czytaj »
Pisanie listów Zasady składania wniosków do ZUS o wydanie pisemnej interpretacji
Poradopedia.pl | 2012-05-06
Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy przedsiębiorca może wystąpić o interpretację przepisów ubezpieczeniowych do ZUS. Podpowiadamy, jak i gdzie złożyć odpowiedni wniosek. czytaj »
Jak założyć biuro rachunkowe?
Poradopedia.pl | 2012-02-28
Aby prowadzić biuro rachunkowe trzeba spełnić warunki określone przepisami prawnymi. Przeczytaj naszą poradę, a dowiesz się jak rozpocząć tego typu działalność gospodarczą. czytaj »
Obliczanie podatku Wzrost składki wypadkowej od 1 kwietnia 2012 r.
Poradopedia.pl | 2012-02-25
Od 1 kwietnia b.r. wzrasta składka na ubezpieczenie wypadkowe. Przeczytaj naszą poradę i zapoznaj się z nadchodzącymi zmianami. czytaj »
Komputer i internet w pracy Jak przechowywać e-faktury?
Poradopedia.pl | 2012-02-14
Stosowanie e-faktur to oszczędność, terminowość i bezpieczeństwo. Faktury elektroniczne, jak każdy inny dokument, wymagają jednak odpowiedniej archiwizacji. Przeczytaj naszą poradę, aby dowiedzieć się jak przechowywać e-faktury. czytaj »
Biuro w domu Co to jest CEIDG - czyli własna firma przez internet
Poradopedia.pl | 2011-09-06
Myślisz o założeniu firmy? Możesz ją zarejestrować nawet bez wychodzenia z domu. Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się czym jest CEIDG. czytaj »
Obliczanie podatku Jak wypełnić formularz CEIDG-1
Poradopedia.pl | 2011-09-05
1 lipca 2011 roku wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej EDG-1 został zastąpiony formularzem CEIDG-1. Podpowiadamy jak go wypełnić. czytaj »
Komputer i internet w pracy Jak założyć firmę - czyli działalność gospodarcza krok po kroku
Poradopedia.pl | 2011-08-10
Myślisz o założeniu własnej firmy? Przeczytaj naszą poradę, aby dowiedzieć się jak rozpocząć działalność gospodarczą. czytaj »
Znaleziono: 47