Londyński sektor finansowy stoi w obliczu redukcji zatrudnienia w związku z kryzysem gospodarczym

Chandter  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Sytuacja zatrudnienia w londyńskim sektorze finansowym gwałtownie się pogorszyła, odzwierciedlając szersze wyzwania gospodarcze w mieście. Według najnowszego raportu firmy rekrutacyjnej Morgan McKinley, liczba wakatów w londyńskiej branży finansowej spadnie o prawie 40% w 2023 roku. Spadek ten przypisuje się zwiększonej zmienności rynku i utrzymującej się wysokiej inflacji, co skłania pracodawców do podejmowania działań mających na celu obniżenie kosztów. 

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem https://slinks.pl/ru/blog/london-krizis-vakansij.

Monitorowanie zatrudnienia w Londynie przez Morgan McKinley ujawniło oszałamiający spadek liczby wakatów w sektorze finansowym o 38% rok do roku. W tym samym czasie liczba osób poszukujących pracy spadła o zaledwie 16%, pogłębiając niedopasowanie podaży do popytu na rynku pracy. W samym czwartym kwartale 2023 r. liczba wakatów w sektorze finansowym spadła o 42% rok do roku, co sugeruje podobieństwa do kryzysu finansowego z 2008 r.

Pomimo wysokich zysków w sektorze bankowym, rosnąca presja na marże z powodu presji inflacyjnej, spowolnienie w zawieraniu transakcji i eskalacja napięć geopolitycznych znacznie pogorszyły perspektywy zatrudnienia. Duże instytucje finansowe, takie jak Barclays i UBS, zostały zmuszone do znacznych redukcji zatrudnienia, co pogorszyło sytuację na rynku pracy.

Analitycy twierdzą, że rynek pracy, który na początku roku odnotował silny wzrost płac i zatrudnienia w warunkach napiętej sytuacji na rynku pracy, ulegnie znacznemu pogorszeniu do końca 2023 roku. Spadek zarówno liczby osób poszukujących pracy, jak i wolnych miejsc pracy wskazuje na wyraźny spadek zaufania pracodawców, spowodowany przede wszystkim utrzymującą się niestabilnością gospodarczą. Ogólnie rzecz biorąc, warunki na rynku pracy pod koniec 2023 r. powielają te obserwowane w 2019 r., kiedy to pierwsza fala pandemii Covid-19 zakłóciła globalną gospodarkę.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Oferta finansowa

Skorzystaj online z szerokiej oferty produktów finansowych z renomowanych instytucji.