W okresie świąteczno-noworocznym często podróżujemy. Wyjeżdżamy na spotkania rodzinne lub udajemy się na wypoczynek w góry czy za granicę. Dłuższa nieobecność to niestety okazja dla złodziei. W pustym domu lub mieszkaniu może także dojść do zdarzeń losowych, takich jak pożar czy zniszczenia spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Jak przygotować się na świąteczny lub sylwestrowy wyjazd, by nie martwić się o pozostawiony dobytek? czytaj »
Okres jesienno-zimowy to czas kiedy do garażu i ogrodowej komórki chowamy nieużywane już sprzęty sportowe, meble i narzędzia ogrodowe. Chronimy je w ten sposób przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ale również kradzieżą – zjawiskiem szczególnie nasilającym się przed świętami. Na celowniku złodziei znajdują się też rzadziej odwiedzane ogródki działkowe. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo w tym trudnym okresie? czytaj »
Szkoły podstawowe z całej Polski mają już tylko kilka dni na zgłoszenie świetlicy do MegaMisji. Nabór wniosków trwa do 29 kwietnia. Program edukacyjny Fundacji Orange uczy dzieci bezpiecznego i mądrego korzystania z technologii i wzbogaca ofertę zajęć świetlicowych. Inicjatywę wspiera i poleca aktorka Magdalena Kumorek. czytaj »
W Polsce co piąta osoba dorosła mieszka z rodzicami. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie PROFI CREDIT, w „hotelu u mamy” głównie zamieszkują synowie. czytaj »
Powodów zmiany biura rachunkowego może być wiele. Nieproporcjonalna cena w stosunku do jakości usług, nierzetelnie prowadzona księgowość czy trudności z uzyskaniem odpowiedzi na różne, zadawane pytania. Bez względu jednak na powód, który odegrał kluczową rolę w podjęciu takiej decyzji przede wszystkim powinniśmy działać. Przełom roku to bez wątpienia dobry czas na zmianę biura rachunkowego. Oczywiście zanim zlecimy prowadzenie księgowości innej firmie musimy dopełnić szeregu formalności, by uniknąć późniejszych problemów. Jakie kroki należy podjąć, by uniknąć kłopotów, w tym m.in. prawnych? czytaj »
Pożyczanie w Polsce stało się czymś zupełnie naturalnym. Dawniej pożyczaliśmy szklankę cukru od sąsiadki, a dziś bierzemy kredyt, by ów cukier zakupić samodzielnie. Jak wynika ze statystyk, ogrom czasu jaki spędzamy w pracy nie jest współmierny z otrzymywanym wynagrodzeniem. By sprostać realiom życia zadłużamy się. Zatem na co najczęściej pożyczamy pieniądze? czytaj »