Jak zaplanować podróż samochodem po Europie?

Wiki  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 4)

Każdy kto wybierał się już w dłuższą podróż wie, że nie jest to takie łatwe. Rzadko kiedy udaje nam się wziąć wszystkie rzeczy, które są nam potrzebne. Często też wydajemy więcej pieniędzy niż pierwotnie zakładaliśmy, że wydamy. Jak się do tego przygotować? Oto kilka porad, które mam nadzieję, będą dla Was przydatne:

Podróż z rodziną samochodem po Europie

Krok 1)
Ustal budżet wyprawy. Wiadomo, że podróż samochodem wiąże się z nie tak małymi kosztami: benzyna, hotele/motele, ewentualne opłaty za autostrady, posiłki, rozrywka, zakup pamiątek. Spróbuj określić ile chcesz wydać na każdą z tych kategorii, sprawdź ile km oraz ile czasu zajmie Ci pokonanie konkretnego odcinka.

Krok 2)
Zrób listę ok. 10-12 miejsc, które chcesz odwiedzić i ustal trasę, co po kolei chcielibyście odwiedzić i ile czasu chcielibyście na nie poświęcić.

Krok 3)

Zarezerwuj miejsca noclegowe w wybranych przez siebie miejscach. Polecam stronę: http://www.expedia.com/ - rezerwacja hoteli oraz http://www.tripadvisor.com/ - na tej stronie sprawdzisz rekomendacje oraz opinie odnośnie hoteli na całym świecie.

Krok 4)
Oddaj samochód do przeglądu przed wyjazdem. Lepiej, aby podczas długo wyczekiwanego urlopu, nie przesiedzieć w warsztacie. Dodatkowo koszt usług w Europie Zachodniej napewno będzie wyższy niż w Polsce.

Krok 5)
Zrób listę rzeczy, które chcesz zabrać ze sobą, a następnie wybierz się na zakupy, aby dokupić wszystkie niezbędne rzeczy przed wyjazdem. W dniu pakowania ( najlepiej nie w ostatniej chwili) spójrz na swoją listę,

Krok 6)
Zabierz ze sobą dobry nastrój i pogodę!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1