Szklarska Poręba – Kilka miejsc które powinieneś znać

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Szklarska Poręba to miasto które zaskakuje swoim urokiem i oryginalnym klimatem. Możliwość pieszych i rowerowych wycieczek po malowniczych szlakach turystycznych, ośrodki i szkoły narciarskie oraz piękne zabytki sprawiają, że bez względu na porę roku możesz doskonale spędzić tutaj urlop. Przeczytaj o najciekawszych miejscach Szklarskiej Poręby a z pewnością zechcesz tu przyjechać!

Szklarska Poręba to niewielka miejscowość w województwie dolnośląskim. Choć jest mała, cieszy się wielką popularnością wśród turystów, którzy każdego roku tłumnie ją odwiedzają w poszukiwaniu odpoczynku i bliskości przyrody. Jakie miasteczko to proponuje atrakcje? I czy można się wybrać na narty w Szklarskiej Porębie

Przyroda

Tym, co w Szklarskiej Porębie jest najbardziej lubiane przez turystów, jest bliskość przyrody. Znajdujący się tu rezerwat pozwala na doświadczenie prawdziwej ciszy, której spragnieni są przede wszystkim mieszkańcy wielkich, hałaśliwych metropolii. Wszechogarniająca zieleń, cichy szum wiatru w koronach drzew i śpiew ptaków są tym, czego tak bardzo brakuje nam na co dzień. Warto więc zapewnić sobie chwilę oddechu i ukoić nerwy w miejscu do którego zechcesz wracać zawsze w chwili wolnego czasu.

 

Narciarskie szaleństwo

Szklarska Poręba to prawdziwy ośrodek sportów zimowych. Śnieg leży tu przez 110 dni w roku, nie dziwi więc fakt, że miłośnicy narciarstwa zjazdowego przyjeżdżają do tego miasta specjalnie na narty.

Dostępne są tu stoki narciarskie dla osób na każdym poziomie zaawansowania:

  •  Puchatek i Hala Szrenicka dla początkujących,
  •  Śnieżynka i Lolobrygida dla średniozaawansowanych,
  •  bardzo trudna trasa FIS- tylko dla mistrzów narciarstwa.

Szklarska Poręba to także raj dla narciarzy biegowych: znajduje się tu ponad 150 km tras oraz miejsca gdzie możliwa jest nauka jazdy na nartach.

 

Szkoła narciarska w Szklarskiej Porębie

Dla tych którzy nie potrafią jeździć na nartach lub chcą udoskonalić swoje umiejętności odpowiednią rozrywką będzie Szkoła Narciarska SKIPOINT i profesjonalny instruktor narciarstwa ze Szklarskiej Poręby. Dzięki takim miejscom jak to, można połączyć przyjemne z pożytecznym i spędzić miło czas ucząc się tym samym czegoś nowego pod okiem profesjonalistów.

W ofercie znajduje się możliwość nauki jazdy dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy szkolenia, na pewno będą zachwyceni świetną i przede wszystkim bezpieczną zabawą pod czujnym okiem opiekuna. Nauka jazdy na nartach przynosi dużo przyjemności jeżeli realizowana jest w odpowiednim miejscu i z pomocą jaką służy profesjonalny instruktor narciarstwa.

Trasy rowerowe i piesze szlaki turystyczne

Oprócz nauki jazdy na nartach w profesjonalnej szkole SKIPOINT, Szklarska Poręba oferuje ponad 200 km tras rowerowych co czyni miasto niezwykle atrakcyjnym z punktu widzenia miłośników sportów rowerowych. Trasy pozwalają zarówno na rodzinne przejażdżki, jak i na wyczynową jazdę dla sportowców.

Piesze szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności, oznaczone różnymi kolorami, umożliwią nam bezpieczny spacer i rozkoszowanie się bliskością przyrody.

 

 

Zabytki

Ciekawa historia miasta znajduje odbicie w bogactwie zabytków, które możemy w nim podziwiać. Zwiedzimy tu między innymi:

  •  dawny kościół ewangelicki,
  • starodawne wille - niektóre z nich zmieniono w pensjonaty,
  •  Muzeum Mineralogiczne stworzone w willi,
  •  budynek fabryczny huty szkła,
  •  kościół Bożego Ciała.

Zatem nie tylko narty w Szklarskiej Porębie są atrakcją regionu, znajdziemy tu mnóstwo ciekawostek także poza sezonem zimowym. Warto odwiedzić symboliczny grób Karkonosza, odsłonięty w 2010 roku i nawiązujący do, liczącej sobie ponad 1000 lat, legendy o Duchu Gór.


Niezależnie więc od tego, czy interesuje nas bliskość przyrody, wycieczki rowerowe czy narty w Szklarskiej Porębie znajdziemy dużo okazji do wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: