Sposoby na wodę w uchu

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Kąpiel w wodzie dla wielu kończy się często nieprzyjemnym zatkaniem ucha - woda, która dostała się do ucha, nie jest w stanie znaleźć drogi z powrotem. Wypróbuj jeden z naszych sprawdzonych sposobów.

Pływanie na basenie

Jeżeli woda dostała się do Twojego ucha, ucho nie jest skaleczone, ani nie odczuwasz bólu możesz spróbować jednego z poniższych sposobów.

Najpopularniejszy sposób: przechyl głowę tak, aby zatkane ucho skierowane było do dołu. Skacząc na jednej nodze przyciskaj miarowo dłoń do ucha w taki sposób, aby dłoń działała jak pompka lub przyssawka. Ponoć zamiast skakać na jednej nodze można też spróbować żuć gumę.

Sposób ze spirytusem salicylowym: wpuść do zatkanego ucha parę kropli spirytusu salicylowego - dzięki temu woda powinna szybko odparować.

Pamiętaj, żeby nie próbować pozbyć się wody za pomocą bawełnianych patyczków do czyszczenia. Jeżeli nie możesz pozbyć się wody z ucha przez dłuższy czas lepiej odwiedź lekarza, ponieważ ryzykujesz infekcję ucha.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Grzesiek | 2014-05-19 02:02
Mój sposób. Jezeli nie da się wytrzepać wody z ucha potrząsając głową. Dolweam jej doucha więcej i wtedy przy potrząśnieciu wyplywa w calości.

Najnowsze porady