Największe błędy przed sesją egzaminacyjną

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Sesja egzaminacyjna nie zawsze idzie po Twojej myśli? Może popełniasz jeden z częstych błędów zebranych w naszej poradzie.

Studiowanie przed sesją egzaminacyjną

1. Brak snu

W tę ostatnią noc musisz się porządnie wyspać - nie wystarczą 2-3 godziny snu, żeby nazajutrz rano mieć świeży umysł. Brak snu to problemy z koncentracją, zmęczenie i problemy z pamięcią. Sen ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania naszej pamięci, w szczególności pamięci długotrwałej - dobry sen po nauce pomoże Tobie lepiej zapamiętać materiał. Niewyspany nie będziesz potrafił wykorzystać wiedzy, którą przyswoiłeś.

2. Gromadzenie niepotrzebnych notatek

Przed sesją u wielu studentów pojawia się syndrom ksero, czyli kopiowanie wszelkich materiałów, często niemających żadnego powiązania ze zdawanym egzaminem. Pamiętaj tylko, że część tych kartek ostatecznie i tak pójdzie do kosza. Po co więc tracić czas i pieniądze na tego typu usługi? No chyba, że lubisz zbierać makulaturę.

3. Stosowanie różnego rodzaju wspomagaczy

Duża partia materiału do opanowania w krótkim czasie może być pretekstem do stosowania różnych używek i farmaceutyków, które mają usprawniać koncentrację i pamięć. Owszem, wszystko dla ludzi, ale z umiarem! Nie przesadzaj z ilością, gdyż nadmierne używanie przeróżnych wspomagaczy może być bardzo niekorzystne dla Twojego organizmu. 

4. Zdawanie "na głodnego"

Karygodnym wręcz błędem jest wybranie się na uczelnię bez śniadania. Fakt, że w takim stresie trudno nawet myśleć o jedzeniu, ale to podstawa by dysponować energią potrzebną do skupienia się w trakcie egzaminu. Przed wyjściem z domu zjedz solidny posiłek składający się z białka i węglowodanów.

5. Balowanie do białego rana. 

Jeśli warunki, w jakich mieszkasz sprzyjają hucznym zabawom, chwilowo "zawieś" taką formę rozrywki. Idąc na egzaminy następnego dnia, powinieneś być wypoczęty i przede wszystkim całkowicie trzeźwy.

6. Powtarzanie materiału tuż przed wejściem na salę

To częsty błąd, jaki studenci popełniają przed ważnym egzaminem. Nie spędzaj czasu do ostatniej minuty przed rozpoczęciem egzaminu na ciągłych powtórkach i wzajemnym przepytywaniu się z innymi zdającymi. Takie praktyki tylko potęgują stres i napięcie przedegzaminacyjne.

7. Ściąganie na egzaminie

Bardzo złym pomysłem na zdawanie egzaminów jest ściąganie. Nie próbuj takiego sposobu, bo możesz sobie zepsuć całą sesję. Pamiętaj też, że wykładowcy przez lata swojej pracy poznali większość technik ściągania i naprawdę trudno ich oszukać. A co najważniejsze - jaki jest sens studiowania, jeżeli będziesz unikać nauki? Na pewno nie chciałbyś być leczony przez lekarza, który ściągał na egzaminach, bo nie był w stanie się nauczyć materiałów. Bądź uczciwy względem innych i samego siebie.

Na pewno nie wszyscy studenci będą zadowoleni z wyników sesji. W razie potknięcia, pamiętaj że "oblanie" egzaminu to żaden powód do wstydu - każdemu może się przytrafić, nawet tym którzy systematycznie się uczą i mają wiedzę.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~student | 2013-02-12 20:56
Moje najlepsze sesje zawsze były po imprezie z ściągami od znajomych i brakiem przygotowania - totalna pustka w głowie. Sesje poprawkowe miałem zawsze po tym jak się uczyłem, nie ściągałem i szedłem wyspany.

Najnowsze porady