zwyczaje

Znaleziono: 19
Porada id 5120 Jak kupują Polacy, czyli jak zmieniły się zwyczaje zakupowe na przestrzeni ostatnich lat
Gastrosfera | 2016-08-04
Bardziej świadomi swoich wyborów, uodpornieni na marketingowy przekaz i z coraz zasobniejszym portfelem. Gdyby jeszcze jakieś 10 lat temu takimi słowami badacze chcieli określić polskiego konsumenta, spotkaliby się ze szczerym zdumieniem handlowców. czytaj »
Marzanna Topienie marzanny na wiosnę
Poradopedia.pl | 2013-03-20
Z pierwszym dniem wiosny związane są różne zwyczaje. Jednym z nich jest topienie marzanny, mające na celu wypędzenie zimy. czytaj »
Pączki Tłusty czwartek - zwyczaje i co powinieneś wiedzieć
Poradopedia.pl | 2013-02-07
Tłusty czwartek to dzień, w którym zgodnie z tradycją nie liczymy kalorii i jemy tyle, ile możemy. Chodzi głównie o pączki i faworki czyli najpopularniejsze wypieki, goszczące tego dnia na naszych stołach. czytaj »
Walentynkowe tradycje i zwyczaje
Poradopedia.pl | 2013-02-04
Doskonałą okazją do wyrażenia swoich uczuć względem partnera lub bliskich członków rodziny są Walentynki. Przeczytaj naszą poradę i poznaj najpopularniejsze zwyczaje związane ze świętem zakochanych. czytaj »
Świeca Pomysły na Andrzejki
Poradopedia.pl | 2011-11-17
Andrzejki to wyjątkowa noc - pełna magii. Pomysłów na jej spędzenie może być wiele. Przeczytaj poradę i zapoznaj się z naszymi propozycjami zabaw i wróżb Andrzejkowych. czytaj »
Śmigus dyngus Lany poniedziałek - tradycja
Poradopedia.pl | 2011-03-14
Poniedziałek Wielkanocny zwany jest też lanym poniedziałkiem albo Śmigusem-dyngusem i jest drugim dniem Świąt Wielkanocnych. Polska tradycja nakazuje tego dnia (przynajmniej) symbolicznie skropić wodą nie tylko najbliższych czytaj »
Choinka Boże Narodzenie Jakie są zasady wręczania prezentów gwiazdkowych?
gnommy21 | 2010-12-09
Wręczanie prezentów możemy zorganizować po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie nawzajem życzeń, ale przed uroczystą kolacją. Pamiętaj! Aby nie... czytaj »
Jakie są przesądy związane ze ślubem?
mittal | 2007-12-30
1) Chyba jeden z najważniejszych przesądów - panna młoda nie może się pokazać przyszłemu panu młodemu w sukni ślubnej przed błogosławieństwem... czytaj »
Jakie są przesądy związane ze ślubem?
gnommy21 | 2007-12-30
1) Powinno się wyjść za mąż/ ożenić w miesiącu, który ma w nazwie literę r. Pechowymi miesiącami na ślub są... czytaj »
Jakie znacie wróżby Andrzejkowe?
mittal | 2007-11-04
Wróżenie ze spodków Siedząca za stołem z zawiązanymi oczami osoba wybiera jeden ze stojących na stole spodków. Zawartość spodka wróży... czytaj »
Znaleziono: 19