Jak usunąć konto na nk?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Posiadanie profilu na NK to dla wielu osób zwyczajny "obciach". Do rezygnacji z bycia użytkownikiem tego najpopularniejszego serwisu społecznościowego zachęca również ogromna ilość reklam i spamu. Niestety, konto na NK łatwiej założyć niż usunąć, ale i na to jest sposób. Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję.

Przed usunięciem konta na NK warto skasować wszystkie swoje dane: imię, nazwisko, adres email, numer GG oraz wszelkie informacje i zdjęcia. Należy również wypisać się z klas. Dla bezpieczeństwa warto usunąć także swoje wiadomości ze skrzynki odbiorczej i nadawczej.

Aby usunąć konto na NK należy odszukać opcję Profil (w prawym, górnym rogu strony), kliknąć na nią i wybrać Edycję profilu. W następnym kroku należy przejść do zakładki Zaawansowane i wybrać z listy opcję Usuń konto. Swoją decyzję należy potwierdzić, wpisując hasło dostępu do konta.  

Po kliknięciu na Usuń konto zostanie wyświetlony komunikat: Usunięcie konta jest nieodwracalne i spowoduje m.in.: skasowanie Twojej listy znajomych, galerii zdjęć, wypisanie ze szkół i klas. Informujemy, że zgodnie z art. 5.5 naszego Regulaminu usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem danych osobowych z bazy serwisu nk.pl. Jeśli chcesz usunąć te dane, prześlij do nas odpowiednie żądanie za pomocą formularza kontaktowego.

Po usunięciu konta można się jeszcze zalogować na stary login i hasło - wyświetli się wówczas informacja: Twoje konto jest skasowane. Jeśli nie zostało usunięte przez Ciebie, mógł to zrobić ktoś, kto poznał Twoje hasło bądź Administrator serwisu w przypadku naruszenia regulaminu. W edycji profilu możesz obejrzeć swoje dane. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Działem Obsługi Użytkownika za pomocą formularza.

W tym momencie nie ma już dostępu do konta - jest ono usunięte. Nie mniej jednak wszystkie wprowadzone wcześniej do serwisu dane będą nadal przechowywane i wykorzystywane przez administratorów serwisu NK. Aby całkowicie je usunąć należy wysłać maila ze swojego adresu (powiązanego z kontem na NK) z żądaniem usunięcia wszelkich danych.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady