Jak dodać zdjęcie na Facebooku?

Poradopedia.pl  |   |  + 12  |  Ocena: (głosy: 0)

Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mają możliwość kontaktowania się z ludźmi na całym świecie, dzielenia ze sobą informacjami oraz zdjęciami. Niestety funkcjonalność facebooka jest dla wielu osób dość skomplikowana i sprawia trudności związane m.in.: z dodawaniem zdjęć do serwisu. Aby umieścić zdjęcia na facebooku należy wykonać kilka następujących czynności:

Dodawanie zdjęcia profilowego

Jeśli chcemy dodać zdjęcie profilowe, po zalogowaniu się do serwisu wchodzimy w EDYCJĘ PROFILU, następnie wybieramy zakładkę ZDJĘCIE PROFILOWE i klikamy opcję PRZEGLĄDAJ. Otworzy się okno, z którego możemy wybrać poszczególne zdjęcia zapisane na naszym komputerze. Zdjęcie możemy sobie zrobić poprzez podłączoną kamerę internetową, wybiramy wówczas opcję ZRÓB ZDJĘCIE i klikamy polecenie ZAPISZ OBRAZ.

Dodawanie zdjęć do albumu

Po zalogowaniu się do facebooka wybieramy opcję ZDJĘCIA - link znajduje się po lewej stronie pod zdjęciem profilowym. Następnie klikamy przycisk +ZAŁADUJ ZDJĘCIA znajdujący się u góry strony i wchodzimy w opcję UTWÓRZ ALBUM. Zostaniemy przeniesieni do okna, w którym można przeglądać zdjęcia zapisane na komputerze. Wybieramy jedno lub kilka zdjęć naraz, trzymając wciśnięty klawisz "ctrl". Zaznaczamy te zdjęcia, które nas interesują i które chcemy dodać do swojego albumu a następnie klikamy polecenie WYŚLIJ. Można również skorzystać ze wskazówek facebooka i wypróbować funkcję PROSTEGO DODAWANIA ZDJĘĆ - dostępna w tym samym oknie dialogowym.

Zanim jednak utworzymy i zapiszemy album ze zdjęciami musimy najpierw podać pewne informacje takie jak: nazwa albumu, miejsce (lokalizacja) oraz ustawienia prywatności czyli kto będzie mógł oglądać nasze zdjęcia. Kiedy uzupełnimy wszystkie informacje należy wybrać opcję UTWÓRZ ALBUM.

Jeśli chcemy dodać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, podczas tworzenia albumu powinniśmy wybrać opcję WYSOKA ROZDZIELCZOŚĆ. Wszystkie osoby, które będą mogły oglądać nasze zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, będą miały również możliwość ich pobierania poprzez kliknięcie opcji POBIERZ W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI.

Dodawanie zdjęć z telefonu komórkowego

Istnieje również możliwość dodawania zdjęć z telefonu. W tym celu wchodzimy w zakładkę ZDJĘCIA i wybieramy opcję ZDJĘCIA Z TELEFONU. Dalej podążamy według instrukcji.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 12
~mirek | 2015-02-21 20:35
jest zajebiste
~żanetta | 2013-07-18 23:43
jak dodam zdjęcie na fb, bezpośrenio z telefonu,to bedzie ono na osi czasu,czy w albumie zdjęcia z telefonu?
~karolw | 2013-01-23 00:46
To może podpowiedź jak dodać zdjęcie z albumu do mapy? Jakieś prosty mechanizm - zaznaczam zdjęcie - klikam na mapie - chyba nie istnieje.
~zniesmaczony | 2012-10-19 23:17
niestety, nie ma opcji dodaj zdjęcie ani zmień nazwę. Nie mogę przenieść zdjęcia do wybranego przez siebie (a nie do narzuconego przez FB) albumu. Do kitu to wszystko. FB ubezwłasnowolnia ludzi. A na dodatek bez przerwy coś zmienia.
~kiki14-97@o2.pl | 2012-10-17 15:26
Siema. Gdy miałem Operę Mini to spokojnie mogłem dodawać zdjęcia na Facbooka a teraz gdy mam aplikację Facebook Mobile to nie wiem jak dodać zdjęcie. Odpowiedzi pisać na : kiki14-97@o2.pl !!!
~Łuki | 2012-05-31 17:19
możesz tylko do albumów stworzonych przez Ciebie, klikasz tudzież otwierasz album, i po prawej dodaj zdjęcia, ładujesz i już masz:)
~KK | 2012-04-17 21:16
a gdzie jest opcja zdjecia z telefonu???
~Ilona | 2011-11-09 20:59
wchodzisz w album w który chcesz dodać zdj klikasz u góry dodaj zdj jak wybierzesz i jak ci się załaduje to klikasz gotowe później oznaczanie znajomych jeśli nie chcesz to nie musisz i klikasz pod spodem pomiń oznaczanie znajomych :) nieraz się nie pokazuje :P
~Kasia | 2011-09-26 13:24
Hah no właśnie, dobre pytanie - jak dodać zdjęcie do istniejącego już albumu ?
~Mirek | 2011-08-01 20:16
A jak dodać zdjęcie do już istniejącego albumu?

Zobacz kalkulatory