5 sposobów na weekendową regenerację

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Życie w biegu, ogromna ilość obowiązków zarówno w pracy, jak i w domu to bezpośrednie powody przemęczenia. Jeśli odczuwasz brak energii do działania, osłabienie, czy częste zmiany nastrojów - to znak, że czas na odpoczynek. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na relaks!

Warto nauczyć się skutecznej regeneracji. Odpowiednio zaplanowane dwa dni będą okazją, aby nabrać sił i motywacji na kolejne tygodnie. Wystarczy kilka prostych rad i jeden weekend na wygraną z przemęczeniem.

Sen - lecznicza regeneracja

Pierwszą zasadą efektywnego wypoczynku jest sen. To właśnie jego niedobór jest główną
i najbardziej powszechną przyczyną zmęczenia. Dlatego, korzystając z weekendu, poświęć co najmniej osiem godzin na tę leczniczą aktywność. „Należy pamiętać, że za zdrowy sen odpowiada przede wszystkim jego podłoże. Materac stanowiący stabilne podparcie dla kręgosłupa i dopasowujący się do sylwetki zapewni w pełni efektywny wypoczynek. Pozytywny wpływ odpowiednio dobranego materaca na sen potwierdzają również badacze z Royal College of Psychiatrists w Wielkiej Brytanii*” komentuje Tomasz Goc, ekspert Fabryki Materacy JANPOL.

Dieta - siła z witamin

Wolne dni oznaczają więcej czasu na przygotowanie posiłków, które zregenerują organizm,
a także dostarczą potrzebnych witamin i mikroelementów. Walcząc z przemęczeniem warto wprowadzić do diety składniki zawierające żelazo. Dlatego weekendowe menu powinno zawierać wątróbkę i szpinak. Deser również może być cennym źródłem tego pierwiastka - wystarczy kilka kostek gorzkiej czekolady o zawartości min. 80 procent kakao. Na co warto zwrócić uwagę? Zdecydowanie na sposób spożywania posiłków. Jedz w spokoju i zadbaj
o to, aby w dziennej diecie znalazł się choć jeden ciepły posiłek.

 

Ruch - aktywnie po energię

Aktywność fizyczna to sposób na rozładowanie negatywnych emocji i pozbycie się stresu. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do dużego wysiłku - zacznij małymi krokami. Godzinny spacer lub wycieczka rowerowa, wbrew pozorom nie zmęczą, a dostarczą energii
i mocy do działania. Co więcej, ćwiczenia to relaks dla umysłu. Warto by na stałe zagościły
w weekendowym planie aktywności.

Rytuał dla ciała

Weekend do idealna chwila na urządzenie domowego SPA. Gorąca kąpiel w entourage’u relaksującej muzyki i zapachowych świec pozwoli odpocząć w spokojnej atmosferze. W czasie takiego seansu warto wykorzystać naturalne kosmetyki. Własnoręcznie przygotowany peeling z fusów kawy i oliwy wpłynie na regenerację ciała, a jego niesamowity zapach rozbudzi zmysły i doda energii przed pracowitym tygodniem!

 

Włącz tryb OFF

Częstym powodem przemęczenia jest nadmiar pracy. Dlatego w czasie weekendu wyłącz służbowy telefon i postaraj się nie sprawdzać maila. Wypełnij wolne dni aktywnościami, które sprawiają radość i pozwalają się odprężyć. Postaw na relaks i nie myśl
o obowiązkach. Pamiętaj, warto nauczyć się odpoczywać, aby do pracy wrócić zregenerowanym i pełnym motywacji do działania!

* "Sen i zmęczenie: główne fakty"

http://www.rcpsych.ac.uk/healthadvice/translations/polish/senizm%C4%99czenieg%C5%82%C3%B3wnefakty.aspx

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady