Co mówi o tobie pozycja, w której śpisz?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Badania naukowe dowodzą, że istnieje sześć najczęściej przybieranych pozycji snu, w których każda może dać realne spojrzenie na to jakim człowiekiem jesteś. Poniżej opisujemy każdą z nich, według stopnia popularności.

1. Pozycja embrionalna

Jest to najczęściej przybierana pozycja w trakcie snu (aż 41 procent ludzi kuli się w ten sposób). Jeśli więc zasypiasz w pozycji płodowej, należysz do osób twardych z zewnątrz, a delikatnych i wrażliwych w środku. Spotykając kogoś sprawiasz wrażenie nieśmiałego, ale szybko Ci to mija i po krótkim czasie przełamujesz się i otwierasz na nowe znajomości.

2. Pozycja kłody

Śpisz na boku z rękami opuszczonymi w dół? Należysz zatem do osób społecznych, bardzo towarzyskich - lubisz przebywać w dużych grupach i jesteś ufny w stosunku do nieznajomych, a czasem nawet łatwowierny. Pozycję kłody podczas spania przyjmuje ok. 15 procent ludzi.

3. Pozycja tęskniąca

Jeśli zasypiasz na boku z rękami wyciągniętymi do przodu, możesz być bardzo otwartym ale też nieco podejrzliwym i cynicznym człowiekiem. Nie spieszysz się z podejmowanie decyzji - trudno Cię do czegokolwiek przekonać, a kiedy już dokonasz wyboru, zwykle nie zmieniasz zdania. W takiej pozycji zasypia ok. 13 procent ludzi.

4. Pozycja żołnierska

Spanie na plecach z rękami wyciągniętymi po bokach (w pozycji tzw. "na baczność") oznacza, że jesteś skromną, cichą i zdystansowaną osobą - nie lubisz hałasu, gwaru i zamieszania. Zarówno sobie, jak i innym ludziom stawiasz wysokie wymagania. Jeśli zasypiasz w pozycji żołnierskiej (preferuje ją ok. 8 procent ludzi), jesteś narażony na chrapanie i zły sen.

5. Pozycja swobodna

Zasypiając w pozycji swobodnej, leżysz na brzuchu z rękami obejmującymi poduszkę, a głowę masz obróconą na bok. Spanie w ten sposób świadczy o tym, że jesteś towarzyskim, ale też stanowczym i nie rzadko aroganckim człowiekiem. Niekiedy można u Ciebie zauważyć dużą nerwowość i niską odporność na czynniki zewnętrzne - nie przepadasz za słowami krytyki i ekstremalnymi sytuacjami. Spanie w tej pozycji (praktykuje ją ok. 7 procent ludzi) jest dobre dla osób mających problemy z trawieniem.

6. Pozycja rozgwiazdy

Zanim zaśniesz, układasz się na plecach, wyciągasz ramiona do góry i obiema rękami obejmujesz poduszkę? Jeśli tak, na pewno masz wielu dobrych przyjaciół i sam jesteś człowiekiem godnym zaufania - z ochotą wysłuchujesz innych i oferujesz im pomoc zawsze, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Pozycja rozgwiazdy świadczy o tym, że nie lubisz być w centrum zainteresowania. Pamiętaj jednak, że ludzie śpiący w ten sposób (a  jest ich ok. 5 procent) są narażeni na chrapanie, niezdrowy i niespokojny sen.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady