Jak uniknąć zawału serca?

Szybkie rady: 5 | Ostatnia aktualizacja:
Dodaj radę

Rzuć palenie i unikaj biernego palenia - palenie zwiększa dwukrotnie ryzyko zawału serca!

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 1

Regularnie chodź na badania poziomu cholesterolu - wysoki poziom jest bardzo niezdrowy, skonsultuj z lekarzem jak możesz go obniżyć.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Badaj co pewien czas swoje ciśnienie krwi. Utrzymujące się wysokie ciśnienie to bardzo poważny sygnał - udaj się do lekarza, powinien Tobie przepisać lekarstwa na obniżenie ciśnienia. Przy problemach z ciśnieniem lepiej odpuścić sobie picie kawy czy spożywanie innych używek podnoszących ciśnienie.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Zwróć uwagę na to co jesz. Unikaj tłuszczy nasyconych, których dużo w maśle, smalcu, baraninie, wieprzowinie, wołowinie, pełnym mleku oraz niektórych olejach roślinnych. Bardzo korzystnie na serce i układ krążenia wpływają natomiast kwasy nienasycone, których dużo znajduje się oliwie i tłuszczach roślinnych takich jak olej rzepakowy, sojowy, słonecznikowy. Dużo znajduje się ich także zwłaszcza w rybach, a także w drobiu.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Unikaj stresu i naucz się z nim radzić. Obecnie nie trudno jest znaleźć szkolenie czy też przeczytać porady dotyczące radzenia sobie z nadmiernym stresem - pomagają w tym także regularne ćwiczenia.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Dodaj radę lub załóż Nowy temat

Dodaj nową grupę szybkich rad!

Nowy temat

Tagi

Zobacz inne porady oznaczone tymi samymi tagami: