Materac dla Twojego maluszka - wiesz, który wybrać?

kalut  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Twardy, czy miękki

Stopień twardości materaca jest zależny, przede wszystkim, od naszej wagi. Żeby przekonać się, który model jest optymalny dla organizmu, wystarczy przeprowadzić prosty test. Leżąc na plecach, w pozycji na wznak, należy wsunąć dłoń pod plecy. Kiedy nie możemy swobodnie umieścić ręki w tym miejscu, oznacza to, że materac jest dla nas za miękki. Kiedy dłoń napotyka lekki opór, możemy stwierdzić, że produkt jest idealny dla nas.

Pozycja w której  śpimy

Pozycja, w której zasypiamy, a także jej zmiany w ciągu nocy, wymagają dobrego podłoża do snu. Większość ludzi zasypia przeważnie na boku. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na materac.  Surowce, z którego jest on wykonany, powinny być najwyższej jakości, aby produkt nie ulegał deformacjom i odkształceniom. Pojawienie się na wierzchu materaca fałd i nierówności, spowoduje nienaturalne wyginanie się ciała podczas snu. „Warto zadbać przede wszystkim o komfort i wygodę w nocy.  Najważniejsze aby kręgosłup faktycznie wypoczął.  Dlatego do snu należy układać się na średnio twardych materacach. Powinny one dostosowywać się do kształtu ciała i uginać się pod jego ciężarem. Materac musi być równy. Gdy ma nierówności - to znak, że trzeba go wymienić na inny.” - radzi Pan Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol.

Wiek

Jak wiadomo z wiekiem, zmieniają się nasze potrzeby, również te dotyczące snu. Osoby starsze częściej mają problemy z krążenie. Zwiększają się również wymagania związane z komfortem. Najważniejsze jest zapewnienie stabilizacji dla kręgosłupa. Idealnie sprawdzą się materace rehabilitacyjne dostępne w ofercie Fabryki Materacy Janpol np. materac kieszeniowy Wenus czy -lateksowy - Demeter.

Skład produktu

Surowiec jest bardzo ważnym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się przy wyborze materaca. Różne wypełnienia to także różne ich właściwości. Materace piankowe cechuje różnorodność parametrów (np. gęstość), niektóre z nich np. termoelastyczne reagują na nacisk i temperaturę użytkownika, dzięki czemu  doskonale dopasowują się do kształtu naszej sylwetki. Produkty lateksowe charakteryzuje elastyczność oraz niezwodny system cyrkulacji powietrza. Surowiec ten nie odkształca się trwale i zachowuje swoją formę. Materace kieszeniowe w swoim wnętrzu posiadają sprężyny. Każda z nich znajduje się w oddzielnej „kieszeni”.  Sprężyny, podczas nacisku, pracują niezależnie od siebie. Daje to wysoki komfort snu i ułożenia ciała.

Kupno z polecenia

Koszt materace zależny jest od materiałów i surowców, które zostały użyte w trakcie jego produkcji. Przy podejmowaniu decyzji, nie sugerujmy się do końca opinią innych. Przede wszystkim musimy kierować się własnymi, indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami . Materac, który świetnie sprawdzi się w sypialni znajomych, niekoniecznie będzie trafnym wyborem dla nas samych. Odpowiedni produkt wesprze bowiem regenerację organizmu i nasze zdrowie. Jeżeli będziemy potrzebować specjalistycznej porady, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do sprzedawcy w sklepie.

Więcej informacji: www.janpol.pl

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady