Pomysłowa wyprawka na wakacje

karolinarb  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

 

 

 

O pomysłowych produktach opowiada Magda Kalinowska, doradca mam i ekspert ds. naturalnego pielęgnowania dzieci.

 

 

 

Wygodna podróż

 

Podczas podróży, szczególnie długiej, dziecko może się znudzić i zacząć kaprysić. Dlatego musimy zatroszczyć się nie tylko o odpowiednie rozrywki, ale również o to, aby maluchowi było wygodnie i komfortowo. Jeśli planujemy podróż w ciągu dnia, zadbajmy, aby słońce nie świeciło mu w oczy. Możemy przykleić na szyby samochodu specjalne zasłonki, najlepiej takie z naszytymi pluszakami, które posłużą też do zabawy.

 

Dzieci, szczególnie starsze, będą zadowolone także z kolorowych, przypominających zwierzaki zagłówków. Równie przydatnym gadżetem może być lusterko bezpieczeństwa, które montuje się na zagłówku pasażera na przeciwko dziecka – dzięki niemu maluch i kierowca mogą mieć nieustanny kontakt wzrokowy. Mamom niemowlaków z pewnością przyda się samochodowy podgrzewacz do butelek.

 

 

 

Plażowanie z maluchem

 

Zamiast kąpielówek dla dziecka warto zabrać ze sobą pływaczki. To znacznie wygodniejsza, idealna na upalne wakacje, alternatywa dla zwykłych kąpielówek, często wykonanych z nieprzyjemnych materiałów. Takie kilkuwarstwowe majteczki mają wszytą wkładkę, która nie przepuszcza wilgoci – dzięki temu nasz maluch może pluskać się w wodzie, a my nie martwimy się o zmianę pieluszek. Pływaczki w okolicach ud często zakończone są gumką, dzięki czemu odpowiednio przylegają do ciała maluszka.

 

Idealnym rozwiązaniem na plażę będzie koc piknikowy z grą. To uniwersalny, wielofunkcyjny produkt – kolorowa mata z wszytą do wewnątrz łamigłówką, która zapewni rozrywkę starszym dzieciakom.

 

 

 

Wakacyjna codzienność

 

Podczas wakacji codzienna pielęgnacja maluszka jest utrudniona – mamy ograniczone miejsce, akcesoria oraz ilość produktów. Dlatego koniecznie zaopatrzmy się w najpotrzebniejsze kosmetyki, najlepiej wielofunkcyjne. Swoją rolę fantastycznie spełnią nawilżające chusteczki – możemy przemyć nimi ciało dziecka albo po prostu ochłodzić je podczas upału. Przydadzą się również kosmetyki 2w1, jak szampon i płyn do kąpiel, a także specjalne woreczki, do których możemy wrzucić brudne pieluchy. Jeśli nasz maluch siada już na nocnik, zabierzmy w podróż – zamiast plastikowego – jednorazowy, biodegradowalny. Możemy rozłożyć go w dowolnym miejscu na świeżym powietrzu, a późnij złożyć i wyrzucić do kosza.

 

 

 

Wszystkie produkty przydatne podczas wakacji z maluchem, można znaleźć w sklepach internetowych – np. www.ekomaluch.pl lub www.kidstyle.pl

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady