Potwierdzona wysoka skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly

2013-02-05  |  + 4  |  Ocena: (głosy: 0)

Nowe badanie przeprowadzone przez producenta komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly potwierdziło wysoką skuteczność urządzeń. Okazało się również, że rezygnacja z antykoncepcji hormonalnej i korzystanie z komputera cyklu jako metody antykoncepcji, przyczyniło się do zniwelowania dolegliwości migrenowych kobiet i zwiększenia ich poziomu zadowolenia.

Informacje na temat przeprowadzonego badania

4 011 kobiet w 9 krajach (m.in Niemcy, Szwajcaria, Austria, Francja, Norwegia, Polska, USA, Meksyk) wzięło udział w badaniu dotyczącym stosowania komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly.  Oceniono łącznie 150 000 cykli.

Średnia wieku ankietowanych kobiet to 30,5 lat.  95% kobiet było w stabilnym, długotrwałym związku, z czego 45% z nich posiadało jedno dziecko, a 35% - dwoje dzieci.

Zakup komputera cyklu nastąpił w latach 2004 - 2010. 15,5% kobiet zakupiło komputer cyklu Baby-Comp, 44,6% - komputer cyklu Lady-Comp, a 39,8% - komputer cyklu Pearly. W 82% przypadków komputer jest używany do dziś od momentu zakupu. Długość i wahania cyklu były takie same we wszystkich krajach (tj. nie odnotowano znaczących różnic w zależności od kraju). 55% pań zakupiło komputer cyklu w celach antykoncepcji, 39% - w celach antykoncepcji, ale z późniejszym zamiarem starania się o dziecko, a 6% - w celu ułatwienia natychmiastowych starań o dziecko.

Skuteczna alternatywa dla pigułki hormonalnej

13,2 % użytkowniczek cierpiało z powodu migreny. Po zaprzestaniu stosowania tabletki hormonalnej jako antykoncepcji i rozpoczęciu użytkowania komputera cyklu Lady-Comp, Baby-Comp bądź Pearly, ponad połowa Pań pozbyła się uporczywych migren (57,2%), co jest bardzo znaczącym wynikiem.

Wysoki poziom zadowolenia

80% klientek jest zadowolonych, bądź bardzo zadowolonych z obsługi klienta oraz udzielanych informacji przez dystrybutorów i sprzedawców. Również płeć przeciwna wyraziła swoje uznanie - 85% panów ma pozytywne nastawienie (z czego 60% - bardzo pozytywne).  90% użytkowniczek cieszy się z faktu uwolnienia się od hormonalnej antykoncepcji (dokładnie 85% pań jest z tego powodu szczęśliwych, z czego 72% - bardzo szczęśliwych).

Potwierdzona skuteczność

Wskaźnik Pearla ukształtował się na poziomie 0,8, co jest porównywalne z badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie w Düsseldorfie ( Bachhofer Study z 1997 roku wskazujące indeks Pearla na poziomie 0,7).

Pomoc w planowaniu poczęcia

W przypadku stosowania komputera cyklu Baby-Comp jako pomoc w planowaniu ciąży, prawdopodobieństwo poczęcia wzrasta o 50% (w porównaniu do starań bez pomocy komputera cyklu).

Urządzenia są certyfikowane zgodnie z europejskim prawem medycznym produktu (MPG) i FDA oraz były wystawiane na Medica 2012.

Więcej informacji na temat komputerów cyklu można znaleźć na stronie www.ladycomp.pl

Opisy poszczególnych komputerów cyklu

Urządzenie PearlyPearly

Mini wersja Lady-Comp dedykowana również młodym kobietom z wbudowanym budzikiem. Limit czasowy na wykonanie pomiaru - 6 godzin. Dokładność sensora jest na poziomie 0,01 ºC. Ma wgraną bazę danych o ponad 1 milionie cykli kobiet. Prognozuje płodność na kolejne 6 dni. Skuteczność: 99,3%. Stosowanie komputera nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Wbudowana bateria o żywotności 2-3 lat (wymienialna). Waga: 52g, Wymiary: 7x10cm, Cena: 1299zł

Komputer Lady CompLady-Comp

Nowoczesny, skuteczny (99,3%), zdrowy komputer cyklu, także z wbudowanym budzikiem i bazą danych o ponad 1 milionie cykli kobiet.Limit czasowy na wykonanie pomiaru - 6 godzin. Dokładność sensora jest na poziomie 0,01 ºC. Lady-Comp jest polecany jako antykoncepcja dla Pań odkładających poczęcie dziecka na późniejszy czas. Stosowanie komputera nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Komputer dokładnie wyznacza dni płodne, nie płodne, owulację, pamięta wszystkie wykonane pomiary i prognozuje płodność na kolejnych 6 dni. Posiada opcję statystyk cyklu, ma wbudowany akumulator, a ładowarka w komplecie do urządzenia zapewnia długotrwałe użytkowanie komputera. Średnica: 14cm, Waga: 200g, Cena: 1999zł

Baby Comp UrządzenieBaby-comp

Komputer cyklu przeznaczony do planowania rodziny oraz antykoncepcji. Umożliwia planowanie rodziny, pomaga przy problemach z poczęciem. Idealny dla par starających się o dziecko. Skuteczność: 99,3% (antykoncepcja), baza danych o ponad 1 milionie cykli kobiet. Limit czasowy na wykonanie pomiaru - 6 godzin, dokładność sensora: 0,01 ºC. Stosowanie komputera nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Komputer dokładnie wyznacza dni płodne, nie płodne, owulację, pamięta wszystkie wykonane pomiary i prognozuje płodność na kolejnych 6 dni. Posiada opcję statystyk cyklu,prognozuję datę poczęcia i porodu, posiada program do planowania płci dziecka (skuteczność 80%). Ma wbudowany akumulator, a ładowarka w komplecie do urządzenia zapewnia długotrwałe użytkowanie komputera. Średnica: 14cm Waga: 200g, Cena: 2499zł

Źródło: Dr.Hubertus Rechberg, VE Valley Electronics, Breite 2   D - 82418 Murnau  Tel. ++49-8841-48928-0  Fax- 25 www.valley -electronics.com

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 4
~Cati | 2014-02-20 13:36
Myślałam, o kupnie takiego komputera, ale cena mnie odstraszyła. Sama więc zaczęłam interpretować pomiary temperatury i nie jest to wcale takie trudne. Jeśli ew mam jakieś wątpliwości to korzystam z Afrodyty na ślinę - testera dni płodnych
~miśka | 2013-12-12 15:23
Lola przede wszystkim ceną :) Skuteczność jest taka sama. Ja bym chyba wybrała własnie tańszy cyclotest. 2000zł to zdecydowanie za dużo
~lola | 2013-12-10 15:36
Czym różni się cyclotest o lady compa? Jestem właśnie na etapie poszukiwania jakiegoś komputerka
~Aga | 2013-05-09 15:38
Ja mam Cyclotest. Działa na takiej samej zasadzie, ale jest tańszy. Używam 2 lata i się nie zawiodłam.

Najnowsze porady