owulacja

Znaleziono: 8
Potwierdzona wysoka skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly
ladycomp | 2013-02-05
Nowe badanie przeprowadzone przez producenta komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly potwierdziło wysoką skuteczność urządzeń, które stosowane są jako metoda antykoncepcji, ale także mogą pomóc w zajściu w ciążę. czytaj »
Unikasz ciąży? Nie rezygnuj z... owulacji
ladycomp | 2012-11-23
Poprawnie funkcjonujący cykl jest potrzebny nie tylko do poczęcia - świadczy o zdrowiu. Czy warto interesować się kobiecymi sprawami, nawet gdy nie planujemy ciąży? czytaj »
Antykoncepcja - skuteczność, co wybrać Kalendarzyk dni płodnych - naturalna antykoncepcja
Poradopedia.pl | 2012-10-10
Wiele kobiet, z pewnych względów nie chce lub nie może stosować sztucznej antykoncepcji. Wówczas z pomocą przychodzą naturalne metody, do których należy kalendarz dni płodnych. Kalendarzyk ten jest też nieoceniony dla par, które starają się o dziecko. czytaj »
Owulacja - kalendarz Dni płodne i owulacja - pytania i odpowiedzi
ladycomp | 2012-04-03
Owulacja jest postrzegana jest jako tajemniczy proces - większość z nas nie czuje kiedy ona następuje, nie czujemy w tym czasie nic szczególnego, nie widzimy żadnych zewnętrznych zmian. Co to jest owulacja? Czy może wystąpić podwójnie? W szukaniu odpowiedzi pomaga nam prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski, specjalista: ginekolog-położnik z wieloletnią praktyką. czytaj »
Samopoczucie kobiety a hormony
ladycomp | 2011-11-23
Jeżeli wyjątkowo drażni cię partner i miewasz katastroficzne wizje dotyczące końca waszego związku – zanim wybuchnie awantura, sprawdź czy to nie nadchodząca miesiączka odpowiada za twoją drażliwość. Kobietą rządzą hormony – to powszechne przekonanie wcale nie jest dalekie od prawdy. czytaj »
Cykle bezowulacyjne - jak je rozpoznać?
ladycomp | 2011-10-25
Wokół cykli bezowulacyjnych narasta wiele pytań i wątpliwości. Naukowcy twierdzą, że już po 25 roku życia mogą wystąpić cykle bezowulacyjne. Nie da się również ukryć, że brak owulacji lekarze postrzegają jako najczęstszą przyczynę żeńskiej niepłodności. Skąd kobieta może wiedzieć czy wystąpiła u niej owulacja czy też nie? czytaj »
Mity na temat kobiecego cyklu
ladycomp | 2011-10-11
Nie tylko wokół miesiączki krąży wiele mitów – także wiedza na temat kobiecego cyklu i zachodzących podczas niego procesów bywa niepełna. A przecież to co się dzieje wewnątrz nas dotyczy każdej kobiety. Poznajmy zatem i rozwiejmy pięć najbardziej popularnych mitów dotyczących cyklu menstruacyjnego. czytaj »
Dni płodne - co powinnaś wiedzieć
ladycomp | 2011-09-24
Myślisz, że możesz zajść w ciążę jedynie przez 2-3 dni w miesiącu? Uważaj! Plemniki - sprawcy zapłodnienia, są w stanie przeżyć w organizmie kobiety znacznie dłużej, niż mogłoby się wydawać. I choć kobieta jest płodna zaledwie przez 4% swego życia, co jest niewielkim procentem, to jednak zabezpieczaniu się przed niechcianą ciążą poświęcamy sporo czasu. Poznajemy metody antykoncepcji, staramy dopasować je do siebie, swojego organizmu i stylu życia. czytaj »
Znaleziono: 8