Bóle podbrzusza w 37 tygodniu - co mogą oznaczać, bo zaczynam się bardzo martwić?

lula78  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 3)
To już najprawdopodobniej skurcze Braxtona-Hicksa, czyli inaczej zwane skurcze przepowiadające poród. Występują ok. 7-14 dni przed porodem i mają za zadanie przygotować macicę do porodu.
Skurcze te są raczej niezbyt bolesne w porównaniu do skurczy porodowych, choć odczuwane jest przy nich nieprzyjemne twardnienie mięśnia macicy. Trwaja one ok. 30 sekund, chociaż zdarza się, że są i dłuższe. Im bliżej końca ciąży tym skurcze przepowiadające stają się intensywniejsze i częstsze. Nie trudno jest je odróżnić od właściwych skurczów porodowych. Przede wszystkim ich częstotliwość nie zwiększa się, a dolegliwości związane z ich odczuwaniem łagodzi zmiana pozycji. Jeżeli siedzisz, wstań i pospaceruj po domu, a jeżeli chodzisz, usiądz i odpocznij. Skurcze powinny minąć.Dla odmiany skurcze rozpoczynające poród postępują z godziny na godzinę zwiększając częstotliwość i siłę. Często towarzyszy im uczucie rozpierania, ból pleców, brzucha.
Jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości czy skurcze, które odczuwasz, są właściwe zadzwoń do swojego lekarza lub skontaktuj się ze szpitalem, w którym zamierzasz rodzić.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: