Jaki kolor ogrodzenia wybrać?

OCG  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Antracyt to wciąż najchętniej wybierana barwa ogrodzeń w Polsce. Coraz bardziej widoczna jest jednak zmiana podejścia klientów, którzy kierując się najnowszymi trendami, pra-gną kolorystycznej odmiany. Dlatego firma Plast-Met wzbogaca swoją ofertę o nowe kolory, przede wszystkim interesujące odcienie brązu.

Zgodnie z modą

Brąz w różnych wersjach to kolor bardzo na czasie. Dowodzi tego raport firmy Pantone opisujący trendy kolorystyczne na jesień/zimę 2022/2023. Dokument, już tradycyjnie, został ogłoszony przy okazji imprezy modowej London Fashion Week.

Pantone wymienia zwykle 10 najbardziej wyróżniających się kolorów i 5 klasyków. Wśród nich pojawiły się aż dwie wersje brązowego. W pierwszej grupie znalazł się kolor określony jako „kawa z cykorii” (chicory coffee), czyli palony, ziemisty brąz, z kolei na liście klasyków figuruje „kawa mrożona” (iced coffee), czyli kawowy camel z kremowym odcieniem.

 

 Klient nasz pan

Rynkowe tendencje i mody to jednak nie jedyna przesłanka firmy Plast-Met, aby planować kolorystyczną rewolucję. Równie istotne są opinie klientów i dystrybutorów, którzy zgłaszają potrzebę rozszerzenia oferty o nowe barwy. Wśród tych najczęściej wymienianych są właśnie brązy i camele. Na ich popularność wpływ ma wzmożone zainteresowanie stalą kortenowską wykorzystywaną jako materiał na ogrodzenia. Inwestorom do gustu przypadł szczególnie jej rdzawy kolor i coraz chętniej decydują się na jego zastosowanie w przydomowych aranżacjach przestrzennych.

- Na popularność brązu wpływ ma także chęć dopasowania barwy ogrodzenia do dachówki czy elementów drewnianych wykorzystanych na budynku - mówi Anna Ryzner, projektantka z firmy Plast-Met.

 

 Więcej możliwości

Dodanie nowych kolorów do oferty wynika też z chęci wzbogacenia wzornika - obok odcieni brązu, Plast-Met planuje m.in. oliwkowy i ciemnogranatowy.

 - Brązy doskonale korespondują z betonowymi bloczkami, murkami czy słupkami - mówi Anna Ryzner. - Pasują do kolorów piaskowych czy barw ziemi, a te ostatnio często pojawiają się na elewacjach. Wciąż testujemy różne rozwiązania, a na naszym placu wystawowym pojawiły się ogrodzenia w kolorze brązowym. Pełną ofertę nowych barw zaprezentujemy na wiosnę 2023 roku. Zapewniam, że jest na co czekać.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady