Zabawy z kotem

SferaPRT  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wielu z nas myśli, że koty najchętniej wylegują się na słońcu i są raczej nieskore do ruchu - nic bardziej mylnego! Zwierzaki te z zapałem uganiają się za piłeczkami, myszkami czy sznurkami. Tylko my, właściciele, możemy sprawić, że wspólna rozrywka okaże się niezapomnianą frajdą. Jakie zabawy są najciekawsze dla naszego pupila oraz jakich zabawek używać?

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

Psa zabieramy na spacer i spuszczamy ze smyczy, żeby mógł pobiegać. A jak zachęcić do aktywności kota? Przy użyciu kilku sztuczek, ta misja z pewnością się powiedzie! Jedną z nich są odpowiednie zabawki. W ofercie marki Aquael Comfy znajduje się wiele ciekawych produktów, które zapewnią kotu dawkę ruchu i rozrywki. Wybór odpowiednich i przede wszystkim bezpiecznych zabawek jest szczególnie ważny wtedy, gdy  nasz kot nie jest wypuszczany na zewnątrz, a co za tym idzie nie może zaspokajać swoich naturalnych instynktów. Powinniśmy więc zadbać o to, by uatrakcyjnić mu czas przynajmniej dwukrotnie w ciągu dnia, na przykład rano i wieczorem, kiedy zwierzę jest najaktywniejsze - mówi Aurelia Suszek, ekspert firmy Aquael. Najwięcej satysfakcji sprawia kotom łapanie oraz polowanie. Niezastąpione okażą się więc szeleszczące myszki i dzwoniące piłeczki oraz kule wypełnione smakołykami. Istotne, by zabawki nie były zbyt ciężkie i zdobycz bez trudu można było zanieść do kryjówki lub siedziska. Innym rodzajem są różne wędki, patyczki z piórkami i wszelkie zabawki przyczepione do sznurka, którego koniec znajduje się w naszych rękach. W tej formie możemy aktywnie animować zabawkę. Poruszajmy nią delikatnie, tak aby imitowała ruch żywego zwierzęcia. Kot będzie zaintrygowany, kiedy „ruchomy obiekt” ucieknie mu sprzed nosa.

Zabawa w chowanego

Jeśli pupil przestał interesować się zabawkami, warto poszukać zajęcia, które na nowo rozbudzi jego ciekawość. Wystarczy nawet niepozorne pudełko - będzie ono wspaniałą kryjówką. Nasze czworonogi lubią szukać i eksplorować nowe miejsca, a tekturowe kartony i papierowe torby sprawdzają się do tego idealnie. Zdaniem specjalistów dzięki nim doskonalą swoje zdolności łowieckie takie jak polowanie z ukrycia. Podobne przeznaczenie mają szafy i szuflady, do których chowają się, by uciąć sobie drzemkę w ciepłym i ustronnym miejscu. Doskonałym źródłem rozrywki będą też drabinki i drapaki. Koty w ten sposób odreagowują stres, rozciągają się i gimnastykują. Z tego powodu warto umieścić drapak w przestrzeni, z której zwierzak lubi korzystać. Podsuwając je kociętom do ostrzenia pazurów, ocalamy swoje meble przed zadrapaniami i znaczeniem terytorium.

Koci łowca przygód

Podobnie jak w kwestii ulubionego jedzenia czy miejsca do odpoczynku, koty mają swoje preferencje również co do zabawy. Niektóre kochają dźwięki i przepadają za piłkami z dzwonkami, inne wolą gonitwę za zabawkami, które szybko uciekają i mają wiele ruszających się części. Poświęćmy trochę czasu na odgadnięcie, co dostarczy przyjemności naszemu zwierzakowi. Bądźmy dla naszych kotów przewodnikami. Zabawa nie tylko pobudzi ich inteligencję i wpłynie na ogólną sprawność, ale również pomoże utrzymać kota w zdrowiu. Wspólna aktywność sprawi, że przestaniemy być kojarzeni wyłącznie z dostarczaniem pożywienia. Pozwoli się nam zbliżyć i siebie zaufać. Pamiętajmy jednak, że nawet wymyślne gadżety nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i obecności człowieka. Codzienna troska i opieka to najskuteczniejsza recepta na dobre kocie samopoczucie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady