choroby

Znaleziono: 35
(bez nazwy) Jak pozbyć się łupieżu
gnommy21 | 2020-11-04
Łupież to nie tylko zwykły mankament, ale choroba naszej skóry, którą powinniśmy leczyć. czytaj »
(bez nazwy) Co zrobić jeżeli podejrzewam koronawirusa?
Poradopedia.pl | 2020-10-22
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Sprawdź co powinieneś zrobić, aby udać się na test. czytaj »
(bez nazwy) Kleszcze - co zrobić po ukąszeniu?
Poradopedia.pl | 2020-05-29
Większość ukąszeń przez kleszcza jest bezbolesna i powoduje niewielkie objawy lub oznaki, takie jak zaczerwienienie, ból na skórze lub obrzęk. Ale niektóre kleszcze przenoszą bakterie, które powodują choroby, w tym boreliozę czytaj »
(bez nazwy) Grypa a koronawirus (COVID-19) - jakie są podobieństwa i różnice
Poradopedia.pl | 2020-03-04
Grypa i koronawirus (COVID-19) są zakaźnymi chorobami układu oddechowego. Chociaż objawy COVID-19 i grypy mogą wyglądać podobnie, te dwie choroby są spowodowane przez różne wirusy. W czym te dwie choroby są podobne, a w czym się różnią od siebie? czytaj »
(bez nazwy) Jakie objawy mogą świadczyć o koronawirusie?
Poradopedia.pl | 2020-02-28
Koronawirus (COVID-19) to choroba układu oddechowego spowodowana przez nowego wirusa. Objawy obejmują od łagodnego kaszlu do zapalenia płuc. Niektóre osoby łatwo dochodzą do siebie, inne mogą bardzo szybko zachorować. Jakie objawy moga świadczyć o tym, że jesteśmy zarażeni koronowirusem i w jaki sposób możemy się nim zarazić? czytaj »
Koronawirus Koronawirus - jak uniknąć zakażenia nowym wirusem?
Poradopedia.pl | 2020-02-23
Koranowirus to nowy wirus coraz szybciej rozprzestrzeniający się po świecie. Na chwilę obecną mamy prawie 80,000 zachorowań na wirusa nazwanego oficjalnie COVID-19 w ponad 30 krajach oraz prawie 2,500 zgonów wywołanych przez tegoż wirusa. Koronawirus dotarł już do 9 krajów europejskich i wydaje się, że jest to tylko kwestia czasu, kiedy wirus dotrze także do Polski. Co możemy zrobić aby zmniejszyć ryzyko zarażenia? czytaj »
Kichający mężczyzna Przeziębienie czy grypa - objawy
Poradopedia.pl | 2012-10-02
Od jesieni do wiosny jesteśmy bardziej podatni na choroby infekcyjne górnych dróg oddechowych. Aby odróżnić zwykłe przeziębienie od grypy, warto wiedzieć jakie objawy towarzyszą obu chorobom i z jaką częstością występują. czytaj »
Badanie piersi Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór?
Poradopedia.pl | 2012-07-25
Nowotwór szyjki macicy, nowotwór piersi, nowotwór jelita grubego, rak płuc, białaczka - to choroby, które każdego roku zbierają ogromne żniwo. A można zrobić naprawdę wiele, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. czytaj »
Kleszcz Borelioza - choroba przenoszona przez kleszcze
Poradopedia.pl | 2012-05-15
Ładna pogoda sprawia, że częściej przebywamy na świeżym powietrzu, spacerując po lasach, parkach i ogrodach. Niestety, oprócz naturalnych klimatów i ciszy czeka tam na nas zagrożenie w postaci kleszczy - pasożytów, które przenoszą chorobę zwaną boreliozą. czytaj »
Kobiece nogi Czerniak - rak skóry, jak go uniknąć?
Poradopedia.pl | 2012-01-23
Liczba zachorowań na raka skóry zwiększa się z roku na rok. Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, jak można uniknąć czerniaka. czytaj »
Znaleziono: 35