kodeks drogowy

Znaleziono: 7
Zasady ruchu obowiązujące pieszych
Poradopedia.pl | 2012-10-14
Piesi bardzo często łamią obowiązujące przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie oraz innych ludzi. Jak korzystać z drogi dla rowerów, jak poruszać się w kolumnie pieszych, jakie zachowania pieszego są niedozwolone - na wszystkie te pytania, odpowiedź znajdziesz w naszej poradzie. czytaj »
Samochód Zasady pierwszeństwa na rondzie turbinowym
Poradopedia.pl | 2011-04-10
W Polsce powstaje co raz więcej rond turbinowych, po których poruszanie się sprawia wielu kierowcom nie małe problemy. O tym jakie zasady poruszania się po takim rondo obowiązują dowiesz się czytając poniższą poradę. czytaj »
Jaki jest limit punktów karnych na drodze? Przez jaki okres czasu się to sumuje i po jakim czasie kasuje?
rbrys | 2007-01-20
Limit punktów karnych po których uzbieraniu kierowca traci prawo jazdy wynosi 24 punkty - dotyczy to sumy wszystkich punktów karnych otrzymanych... czytaj »
Przeciwmgielne w mieście - włączać czy nie włączać?
rbrys | 2006-12-01
Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, kierowca możne włączyć tylnie światła przeciwmgłowe jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą... czytaj »
Foteliki samochodowe - do jakiego wieku bądź wzrostu trzeba przewozić w nich dziecko?
mee1 | 2006-06-01
Podaje stosowny przepis regulujący tą kwestie: Art. 39. 3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, dziecko w wieku... czytaj »
Rondo Sposób jazdy na rondzie - kiedy kierunkowskaz, kto ma pierwszeństwo?
vwagen | 2006-05-03
Zasady dotyczące pierwszeństwa Wg polskich przepisów jeżeli przed rondem stoi tylko znak ruchu okrężnego to obowiązują podstawowe zasady dotyczące pierwszeństwa... czytaj »
W jakim okresie jeździmy na światłach mijania przez całą dobę?
ruw3 | 2006-05-03
Wg polskich przepisów powinniśmy jeździć z włączonymi światłami mijania przez całą dobę począwszy od 1 października do ostatniego dnia lutego. czytaj »
Znaleziono: 7