soczewki

Znaleziono: 10
Porada id 6124 Badanie wzroku? Zobacz, jakie to ważne!
mniam | 2018-11-06
Profilaktyka i propagowanie zdrowego stylu życia mają ogromny wpływ na funkcjonowanie człowieka. Szczególnie, kiedy pod uwagę weźmiemy delikatny i niezmiernie istotny w naszym życiu narząd wzroku. Wzrok jest zmysłem, który prowadzi nas przez życie. czytaj »
Porada id 6095 Czy prezbiopia jest chorobą? Jakie są objawy prezbiopii i czy można jej zapobiec?
mniam | 2018-10-04
Niestety trzeba jasno powiedzieć, że prezbiopia jest nieunikniona i wcześniej czy później jej objawy pojawią się u każdego z nas. Nie jest to jednak choroba, a nieuchronny proces wynikający z fizjologii i efekt naturalnych zmian zachodzących w narządzie wzroku. czytaj »
Porada id 6062 Dzieci i wady wzroku – kiedy wybrać się do specjalisty i jak wybrać najlepsze okulary?
mniam | 2018-09-06
Problem zaburzeń widzenia dotyczy coraz więcej dzieci i młodzieży. Zazwyczaj są to wady refrakcji: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Niepokojące szacunki mówią, że prawie połowa uczniów szkół średnich cierpi na krótkowzroczność i zespół suchego oka*. czytaj »
Porada id 6036 Jak zadbać o komfort i ochronę oczu latem
mniam | 2018-08-07
Prowadzisz samochód? Dowiedz się, jak latem zadbać o jakość i komfort widzenia oraz jak zapewnić odpowiednią ochronę oczu podczas kierowania autem. czytaj »
Porada id 6008 Barwione soczewki okularowe – modny gadżet czy lepszy komfort widzenia?
mniam | 2018-07-04
Coraz częściej zauważyć można osoby, które nie tylko na plaży czy stoku, ale również podczas spaceru w lesie czy przechadzki po mieście noszą okulary z soczewkami barwionymi na różne odcienie. Czy jest to tylko modna alternatywa dla tradycyjnych czarnych lub brązowych okularów przeciwsłonecznych? A może takie barwienia posiadają jakieś specjalne funkcje i właściwości, o których warto wiedzieć? czytaj »
Porada id 4898 Jak mądrze chronić wzrok przed słońcem?
mniam | 2016-04-04
Z niecierpliwością wyczekujemy wiosny i lata, a przede wszystkim związanych z nimi wyższych temperatur oraz większej dawki promieni słonecznych, które pobudzają do życia i dodają energii. Trzeba jednak pamiętać, że poza licznymi zaletami, promieniowanie niesie także spore zagrożenia, przede wszystkim dla naszych oczu. Jak mądrze chronić wzrok przed słońcem, a jednocześnie zachować komfort widzenia? czytaj »
Porada id 4852 Nosisz okulary? Nie rezygnuj ze sportu! Dowiedz się jak zabezpieczyć oczy i bezpiecznie połączyć okulary z aktywnością fizyczną.
mniam | 2016-03-07
O ile w codziennym życiu większość użytkowników okularów nawet nie odczuwa ich obecności, o tyle sytuacja diametralnie zmienia się przy każdej większej aktywności fizycznej. czytaj »
Szkła kontaktowe Jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe
Poradopedia.pl | 2013-04-29
Na początku zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych może sprawiać Ci trudności, ale już po kilku razach stanie się to zupełnie normalne i zapomnisz o wszelkich problemach. czytaj »
Jak czyścić i przechowywać soczewki kontaktowe?
Poradopedia.pl | 2012-08-23
Stosowanie soczewek kontaktowych wymaga odpowiedniej higieny. Przeczytaj naszą poradę i zapoznaj się z zasadami czyszczenia i przechowywania "szkiełek". czytaj »
Okulary czy soczewki kontaktowe - za i przeciw
Poradopedia.pl | 2011-11-10
Wiele osób zastanawia się co wybrać: okulary czy soczewki kontaktowe. Podjęcie decyzji może być trudne, ponieważ oba rozwiązania mają swoje pozytywne jak i negatywne strony. Przeczytaj naszą poradę, aby rozwiać swoje wątpliwości. czytaj »
Znaleziono: 10