Jak spędzić Dzień Ojca aktywnie i z rodziną?

Sfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Laurka od dziecka czy drobny upominek to przyjemności, które najczęściej czekają na każdego tatę w Dniu Ojca. Wiadomo jednak, że najlepszym sposobem na świętowane, jest dzielenie się radością - w tym przypadku z ojcostwa - z najbliższymi. Zadbaj więc o to, by w tym roku spędzić ten dzień wyjątkowo - całą rodziną i aktywnie. Bo przecież nic tak nie wzmacnia relacji, jak wspólne rozmowy i dzielenie pasji. Jak to jednak zrobić? Polecamy rodzinne łowienie ryb i przeżycie wędkarskiej przygody! 

Dzień Ojca nie musi być jedynie okazją do przyjmowania gestów uznania ze strony dzieci. Wyjdź sam z inicjatywą i pozwól się lepiej poznać. Daj do zrozumienia rodzinie, jak ważna jest dla Ciebie i odkryj przed nią to, co dotychczas było tylko twoje. - Jeżeli łowisz ryby, zabierz najbliższych na wędkarską przygodę! Wspólny czas, cel i współpraca wzmocnią relacje, na budowanie których, w wirze codzienności, często brakuje nam czasu. Aktywnie i trochę niekonwencjonalnie spędzony dzień zapamiętają na długo wszyscy, a przygoda może na stałe wejdzie do tradycji rodziny - mówi Remigiusz Kopiej, wędkarz i właściciel sklepu internetowego Corona-Fishing.pl z ręcznie produkowanymi przynętami dla spinningistów.

Wędka to nie wszystko

Do wspólnej wędkarskiej przygody trzeba się dobrze przygotować. - Należy pamiętać, że osoby poniżej 14 roku życia są zwolnione z posiadania karty wędkarskiej, ale mogą łowić jedynie u boku osoby dorosłej. Myślę, że niezależnie od wieku dzieci, warto wybrać się na łowisko komercyjne. Po opłaceniu wstępu, bądź uzyskaniu zgody gospodarza będziemy mogli wędkować komfortowo i w dobrych warunkach, nie przeszkadzając innym - radzi Remigiusz Kopiej. Każdy powinien być odpowiednio ubrany, by ewentualnie zabrudzone spodnie, buty czy bluzka nie stanowiły problemu. Ubiór powinien być wygodny, aby umożliwiał dłuższe siedzenie w bezruchu. Przygotujcie razem wędki, poszukajcie robaków i dobierzcie przynęty. Na spławik najlepsze są te naturalne, takie jak czerwone i białe robaki. Dla innych metod łowienia, np. na spinning, odpowiednie są przynęty sztuczne, m.in. błystki i woblery. Nie można też zapomnieć o pozostałych istotnych elementach ekwipunku, takich jak siatka na ryby, podbierak czy krzesełka. Przygotujcie prowiant i gotowe!

Aby nad wodą było nie tylko zabawnie, ale i bezpiecznie

Będąc nad wodą wspólnie ustalcie zasady pobytu, by wszyscy czuli się bezpiecznie i swobodnie. Zapoznaj dzieci z obyczajami wędkarskimi i podziel się historią swojego życia związaną z łowieniem. Przedstaw wszystkim techniczną stronę połowu ryb. Zarzucania wędki i zwijania żyłki musi spróbować każdy! Nie staraj się jednak udawać instruktora, bądź po prostu sobą - ojcem. Dzięki temu z pewnością będzie ciekawie i przyjemnie. Świetnie, jeśli dzień zakończy się wędkarskim sukcesem w postaci złowionej ryby, a wyjątkową chwilę upamiętni wspólne zdjęcie. Gdyby jednak łowienie nie przynosiło rezultatu, skorzystajcie z możliwości, jakie daje okolica i woda. Zorganizujcie ognisko z kiełbaskami, popływajcie kajakami bądź pospacerujcie wzdłuż brzegu. Niezależnie od tego, jak zakończy się ten dzień, ważne jest, aby spędzić go razem.

Polecane strony

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady