wędkarstwo

Znaleziono: 12
Porada id 3760 Jakie są niezbędne gadżety wędkarza?
Sfera | 2014-03-13
Gadżety wędkarskie są niezbędne – przyzna to każdy, nawet ten kto nad wodą przebywa sporadycznie. Ich użytkowanie oznacza konkretne korzyści, dzięki którym łowienie staje się łatwiejsze i wygodniejsze. Posługiwanie się funkcjonalnymi i innowacyjnymi akcesoriami zapewnia również bezpieczeństwo nawet w nieprzewidzianych sytuacjach. Remigiusz Kopiej – wędkarz i właściciel serwisu Corona-Fishing.pl przedstawia 8 gadżetów bez których nie wyobraża sobie wyprawy z wędziskiem. A ty, których używasz? czytaj »
Porada id 3741 Bezpieczeństwo na lodzie. Jak z powodzeniem łowić w zimie?
Sfera | 2014-02-03
Zima to dla jednych wędkarzy martwy sezon, dla innych zaś najciekawszy okres w roku. Łowienie metodą podlodową jest bowiem atrakcyjne, nierzadko dostarcza więcej emocji niż inne sposoby wędkowania. Radzimy w co wyposażyć się przed połowem na tafli, jak czytać lód i reagować w trudnych sytuacjach. czytaj »
Porada id 3625 Co łowi wędkarz w mieście? Kosmiczne ryby!
Sfera | 2013-09-30
Wędkarze żyjący w dużych miastach nie mają łatwego zadania. Często wyrwanie się z wędką i odpoczynek nad większym akwenem graniczy niemal z cudem. Co zatem zrobić, aby rozwijać pasję? czytaj »
Porada id 3599 Na czym polega etyczne wędkarstwo?
Sfera | 2013-09-13
Dla jednych to po prostu łowienie z literą prawa, dla drugich natomiast ponadczasowy kodeks zachowania się wobec środowiska, ryb i kolegów „po kiju”. Radzimy, jak łowić nie tylko zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, ale być również wędkarzem kulturalnym. czytaj »
Porada id 3598 Przynęty rękodzielnicze – jak robią to najlepsi?
Sfera | 2013-09-13
Wędkarze coraz chętniej łowią ryby za pomocą ręcznie robionych przynęt. Dlaczego? Są one unikatowe i dedykowane konkretnym gatunkom ryb, dzięki czemu, zdaniem wielu pasjonatów, są bardziej skuteczne od masowo produkowanych. Uchylamy rąbek tajemnicy produkcji woblerów, które stały się legendą! czytaj »
(bez nazwy) Jak sprawić, aby moczenie kija było prawdziwą przygodą?
Sfera | 2013-07-29
Polacy coraz chętniej łowią ryby za granicą, uprawiając tym samym turystykę wędkarską. Jednak żeby przeżyć przygodę z wędką, wcale nie trzeba wyjeżdżać na duński Bornholm czy do fińskiej Laponii. Samodzielnie zorganizowany wyjazd, w Polsce, nad niezbyt odległą wodę, może być równie atrakcyjny. Zdradzamy, jak zorganizować wędkarską przygodę, bo wędkarstwo nie jest nudne! czytaj »
Wakacyjne vademecum podróżującego wędkarza
Sfera | 2013-07-15
Wybierasz się na wakacje z wędką? Zanim wsiądziesz do autobusu lub samolotu ze sprzętem, musisz się odpowiednio przygotować. Dodatkowy futerał nie musi stanowić problemu, jednak spakowanie ekwipunku przyprawia zwykle o zawrót głowy, a jego przewóz często wiąże się z nadprogramowymi kosztami. Przedstawiamy vademecum podróżującego wędkarza, porady, dzięki którym każda wyprawa będzie spokojna i bez niespodzianek. czytaj »
Jak spędzić Dzień Ojca aktywnie i z rodziną?
Sfera | 2013-06-19
Laurka od dziecka czy drobny upominek to przyjemności, które najczęściej czekają na każdego tatę w Dniu Ojca. Wiadomo jednak, że najlepszym sposobem na świętowane, jest dzielenie się radością – w tym przypadku z ojcostwa – z najbliższymi. Polecamy rodzinne łowienie ryb i przeżycie wędkarskiej przygody! czytaj »
Jak zrobić kartę wędkarską?
Sfera | 2013-06-13
Pasjonaci łowienia ryb biją na alarm. Spośród 1,5 mln osób, które w naszym kraju uprawia aktywnie i w miarę systematycznie wędkarstwo, tylko połowa jest zrzeszona. Oznacza to, że duża część łowi nielegalnie, często nieetycznie, a przy okazji narażając się na mandat i poważne sankcje. Radzimy jak zrobić kartę wędkarską, aby z łowienia czerpać samą przyjemność. czytaj »
Jak złowić bolenia?
Sfera | 2013-05-28
Większość ze spinningistów marzy o złowieniu kultowej ryby jaką jest boleń. Szczęściu dopomogą odpowiednie przynęty i doświadczenie tych, którzy seryjnie łowią popularną rapę. czytaj »
Znaleziono: 12