Jak postępować z mężczyznami?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 1)

Każda kobieta ma, a przynajmniej tak jej się wydaje, sposoby na "wychowanie" sobie mężczyzny - jedne są bardziej, inne mniej skuteczne. My podpowiadamy jak postępować z różnymi typami mężczyzn.

Wrażliwiec

Cechuje go lękliwość lub nadwrażliwość, wynikająca zwykle ze zbyt niskiej wiary we własne możliwości. "Ja nie potrafię tego załatwić", "Na pewno mi się to nie uda" - to zdania, które często można usłyszeć z jego ust. Żyjąc u boku takiego mężczyzny; to kobieta musi planować, decydować i rozwiązywać problemy, za które często jako jedyna również ponosi odpowiedzialność. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zdjąć "płaszcz ochronny" z mężczyzny i pozwolić mu spróbować wszelkich trudności tego świata. Należy z nim porozmawiać i poprosić o większe zaangażowanie w sprawy domu.

Pesymista

Taki mężczyzna nie ma poczucia humoru na swój temat i jest zawsze na "nie". W rzeczywistości ta postawa jest niczym innym, jak maską kryjącą niepewność i kompleksy, głęboko skrywane. Wiecznego krytyka trzeba pokonywać sposobem, czyli optymizmem i wielką pogodą ducha. Czasem nie zaszkodzi zignorować tego, co mówi a nawet stać się na chwilę "głuchym". Specjaliści z dziedziny psychologii nazywają ten stan potocznie "słuchaniem selektywnym". W każdym bądź razie, warto przerwać to błędne koło i zamiast tracić energię i się niepotrzebnie denerwować, lepiej poświęcić uwagę dzieciom, przyjaciołom i przede wszystkim sobie. 

Twardziel

Przystojny, lubiący siebie i swój wygląd. Typowy macho jest zarozumiały, arogancki, zawsze pewny siebie, ale jak już spodoba mu się jakaś kobieta, potrafi być niezwykle uroczy i czarujący (na płeć piękną działa jak magnes). Na takiego mężczyznę należy uważać, bo może on okazać się niebezpieczny. Będąc z nim w związku, nie można rezygnować ze swoich zainteresowań, pasji, spotkań z przyjaciółmi. A we wszystkich działaniach należy wykazywać się stanowczością - cechą, którą macho bardzo sobie ceni u kobiet. 

Marzyciel

To najtrudniejszy typ mężczyzny i tak naprawdę nie wiadomo do końca, jak z nim postępować. W zasadzie nie robi nic złego -  ma tylko "ciekawe" (jego zdaniem) pomysły, które bardzo chciałby wcielić w życie. Najlepszym sposobem na fantastę jest zmuszenie go do samooceny realności własnego pomysłu. Inną metodą jest akceptacja zamierzonych planów - rozdrażnienie warto zastąpić w tym przypadku spokojem, nawet gdyby wymagało to tymczasowego udawania. 

Bez względu na typ mężczyzny albo inny niż z powyższych, należy:

Spędzać z nim więcej czasu

Jest wiele miejsc, do których można wybrać się razem, m.in.:

  • galeria handlowa,
  • pizzeria,
  • restauracja,
  • kino,
  • teatr,
  • basen,
  • siłownia,
  • SPA.

Ale równie dobrze można zostać w domu i np.: wspólnie przygotować kolację i obejrzeć film - po prostu cieszyć się swoim towarzystwem.

Pozwolić mu na odrobinę swobody

W każdym związku powinien znaleźć się czas: "dla nas", "dla niego", "dla niej" - jeśli mężczyzna ma swoje hobby, to należy pozwolić mu je rozwijać. A gdy wychodzi na umówione wcześniej spotkanie z kolegami, to owszem trzeba zapytać dokąd idzie i o której wróci, a nie nękać go później co pół godziny telefonami czy wypominać mu jedno nieodebrane połączenie. 

Nie starać się zmieniać go na siłę

Kobiety uwielbiają zmiany i nie jedna z nich zawzięcie realizuje próbę "modyfikacji" swojego mężczyzny. Sposób ubierania się, uczesanie, a nawet znajomi lub praca - warto w tych dążeniach do osiągnięcia ideału, zastanowić się nad sobą (w końcu każdemu można coś zarzucić). Mężczyźni, jak wiadomo, mają swój świat i nic tego nie zmieni - a wręcz przeciwnie może przynieść całkiem odmienne skutki. Związek dwojga ludzi to sztuka kompromisu, dlatego warto czasem odpuścić i skupić się na czymś ważniejszym, niż zmiana fryzury swojego ukochanego.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Piotrek | 2015-09-30 17:06
Galeria handlowa?! Serio ?