Jak poznać nowych ludzi?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Znajomości są bardzo ważne i potrzebne, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. I choć poznawanie ludzi wydaje się łatwe, to tak naprawdę wielu z nas nie wie jak się za to zabrać, czekając na odpowiedni czas i miejsce.

Poznawanie nowych ludzi

Gdzie szukać nowych znajomych?

Sąsiedztwo, szkoła, praca

Wyjdź z domu i otwórz się na ludzi. Na początek możesz poszukać wśród swoich sąsiadów z bloku czy osiedla. Dobrym źródłem nowych znajomości jest także szkoła, uczelnia lub zakład pracy - tam bez problemu spotkasz ludzi o podobnym wieku i stylu życia. Aby nawiązać z nimi kontakt, zacznij rozmowę np.: o ciekawym wykładzie na uczelni czy ostatniej konferencji w pracy.

Kursy i szkolenia

W ten sposób poznawanie nowych ludzi połączysz ze zdobywaniem dodatkowych kwalifikacji. Bez względu na rodzaj kursu masz możliwość zapoczątkowania wartościowych znajomości. Wykorzystuj też sytuacje, w których starzy znajomi przyprowadzają na spotkania swoich przyjaciół - nawiązanie z nimi kontaktu też może okazać się przydatne.

Miejsca związane z zainteresowaniami

Jeśli chciałbyś poznać ludzi, którzy dzielą Twoje pasje, odwiedź odpowiednie miejsce. Miłośników książki znajdziesz w bibliotece, fanów ulubionej muzyki - na koncercie lub w dyskotece, a osoby uprawiające sport - w klubach fitness. Na pewno nie zabraknie Ci tematów do rozmów z kimś, kto ma takie samo hobby.

Internet

Obecnie bardzo popularne jest poznawanie ludzi w sieci. Możesz zajrzeć na stronę internetową interesującego Cię miasta i zasygnalizować chęć zawarcia nowych znajomości. Korzystaj też z komunikatorów internetowych oraz portali społecznościowych. Na Naszej klasie czy Facebooku możesz odświeżyć stare znajomości.

Bądź pogodny i uśmiechnięty, podchodź do ludzi z pozytywnym nastawieniem. Interesuj się drugim człowiekiem tak, aby rozmowa z nim nie była tylko sposobem na zabicie czasu. Postaraj się także znaleźć płaszczyznę porozumienia z nowo poznaną osobą - może to być wspólne hobby czy podobny gust kulinarny.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady