Jak świętować Walentynki na odległość?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Życie z dala od siebie bywa ciężkie, zwłaszcza w taki dzień jak Walentynki. Nie można się przytulić ani pocałować ukochanej osoby, można jednak zrobić coś żeby choć przez chwilę poczuć jej obecność. Poniżej znajdują się wskazówki, jak świętować Dzień Zakochanych na odległość?

Porozmawiać z osobą bliską sercu

Rozmowę telefoniczną można zaplanować na dwa sposoby: jeśli obie strony się uczą, pracują lub mają inne obowiązki, warto wcześniej ustalić dokładną godzinę, która będzie odpowiadała Obojgu. Drugim sposobem jest telefon z zaskoczenia - można zrobić swojej Walentynce niespodziankę i zadzwonić w najmniej przez nią oczekiwanym momencie, bez wcześniejszego umawiania się na konkretną porę. Dzień Zakochanych to szczególna okazja do tego, by wyrazić swoje prawdziwe uczucia, dlatego taka rozmowa powinna trwać zdecydowanie dłużej niż przysłowiowe "pięć minut"

Warto zaplanować wirtualną kolację, przed monitorem komputera. Idealnym do tego narzędziem jest komunikator internetowy Skype - popularna na całym świecie forma telefonu internetowego. Obecnie Skype umożliwia również synchronizację z Facebookiem. Mając do dyspozycji mikrofon, słuchawki i łącze internetowe, można rozmawiać z dowolną osobą na świecie. Warto ustalić wcześniej wspólne menu - chodzi o to, aby obie strony jadły to samo. Nie ważne, że tylko wirtualnie - ważne, że razem!

Wysłać ukochanej osobie miły upominek

Walentynkowych obrządków jest mnóstwo, jednak klasycznym i niezmiennym zwyczajem pozostaje obdarowywanie się kartkami z życzeniami. Kiedyś wysyłane tradycyjną pocztą, dzisiaj większą popularnością cieszą się kartki wysyłane drogą elektroniczną, czyli e-kartki (do wyboru: zwykłe lub animowane). W Internecie można w nich po prostu przebierać - wystarczy spersonalizować życzenia, a następnie wysłać kartkę i gotowe. Bez względu na to, czy będzie to tradycyjna kartka czy też e-kartka, warto pamiętać że w Walentynki ma przede wszystkim sprawić przyjemność i radość drugiej osobie. Ważne, by była oryginalna i zawierała szczere wyznania - bardziej od formy, liczy się treść.

Innym pomysłem (to propozycja skierowana szczególnie do Panów) jest wysłanie kwiatów ukochanej osobie (dziewczynie, narzeczonej, żonie lub mamie). Dostarczaniem takich przesyłek na życzenie klientów zajmują się Poczty Kwiatowe, które każdego dnia wysyłają piękne kwiaty do różnych zakątków Polski, jak i najbardziej odległych miejsc na świecie. Wystarczy dołączyć do bukietu specjalny bilecik z podpisem, aby druga strona wiedziała od kogo pochodzi uroczy prezent. Romantyczniej jednak będzie pozostawić liścik bez podpisu, a jedynie zamieścić na nim ulubiony wierszyk lub cytat, dzięki któremu ukochana osoba bez problemu odgadnie nadawcę.

Warto skorzystać z usług pocztowych lub kurierskich i wysłać swojej Walentynce drobny upominek. 14 lutego można podarować ukochanej osobie np.: ulubione czekoladki, maskotkę lub fotoobraz z własnym/wspólnym zdjęciem.

Jeśli nie ma możliwości zrealizowania powyższych pomysłów, warto zaprosić inne samotne koleżanki bądź innych samotnych kolegów i spędzić wspólnie Walentynkowy wieczór. Byle nie samemu!

Rozstania wzmacniają i rozgrzewają związek, szczególnie ten z dłuższym stażem, a taki dzień jak Walentynki po prostu trzeba przetrwać.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady