Jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą?

Szybkie rady: 9 | Ostatnia aktualizacja: 2015-04-01
Dodaj radę

Nikt nie napisał o najskuteczniejszym sposobie na kradzież, czyli oznakowaniu samochodu mikroczasteczkami w ilości 20 tysięcy. Tania, a niezawodna metoda. Za mniej niż tysiąc złotych można spać spokojnie. Sprawdźcie na http://mikroznakowanie.pl

onia | 2015-04-01

Ocena:
Głosy: 1

Uważaj na osoby, które próbują Ciebie wywabić z samochodu na "stłuczkę", albo sygnalizując tobie, że coś nie tak z twoim samochodem. Warto zachować szczególną uwagę w takich sytuacjach, rozejrzeć się, czy przypadkiem gdzieś nie czai się współpracownik czy nie jesteś w odludnej okolicy, jak już się zatrzymasz to postaraj się nie wychodzić od razu z samochodu. Jak już ktoś tobie sygnalizuje "awarię" i sugeruje zatrzymanie samochodu, a ty nie jesteś pewien czy coś się nie dzieje, to postaraj się zatrzymać samochód dopiero po pewnym czasie i w miejscu w którym możesz czuć się bezpiecznie.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą okazuje się znakowanie samochodów - usunięcie oznakowania jest bardzo kłopotliwe i wielu złodziei zdecyduje się na łatwiejsze "łupy".

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Nie zostawiaj kluczyków w stacyjce, a tym bardziej włączonego silnika jak wysiadasz z samochodu - wiele osób straciło samochód wychodząc otworzyć bramę do garażu. Naprawdę nie potrzeba wiele czasu, aby zdążyć odjechać twoim samochodem...

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Jak wsiadasz do samochodu to zamykaj wszystkie drzwi, unikaj także pozostawiania torebki czy innych cennych przedmiotów w widocznym miejscu, np. na siedzeniu. Łatwo jest paść ofiarą kradzieży stojąc np. na światłach - złodziej potrafi szybko otworzyć drzwi i uciec z twoimi rzeczami. Co gorsza może także zaatakować ciebie i uciec z twoim samochodem.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Zostawiając samochód nie zostawiaj w środku cennych przedmiotów, w szczególności w widocznym miejscu - np. na siedzeniach.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Lepiej stosować zabezpieczenia elektroniczne niż mechaniczne - są bardziej skuteczne.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Zamontuj alarm - pomimo tego, że często ludzie ignorują wyjące alarmy i nie stanowi to zbyt dużej przeszkody dla złodziei, to zawsze jest to coś, co może zniechęcić złodzieja i złodziej prędzej wybierze samochód bez alarmu.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Będąc w podróży parkuj swój samochód w nocy na strzeżonym parkingu - często ofiarą kradzieży padają samochody z "obcymi" tablicami rejestracyjnymi.

rbrys | 2008-06-25

Ocena:
Głosy: 0

Dodaj radę lub załóż Nowy temat

Dodaj nową grupę szybkich rad!

Nowy temat

Tagi

Zobacz inne porady oznaczone tymi samymi tagami:

Zobacz kalkulatory