Magiczna podróż po najpiękniejszych plażach Starego Kontynentu

kamilawojakiewicz  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Choć nad polskim Bałtykiem sezon na opalanie już minął, to na wielu plażach europejskich wciąż możemy się porządnie wygrzać na słońcu i nacieszyć do woli kąpielą w ciepłym morzu. Gdzie wyjechać w poszukiwaniu ostatnich promyków słońca? Poniżej prezentujemy nasz ranking 10 najpiękniejszych plaż Europy, które warto odwiedzić także w październiku.

Plaża Elafonisi - Grecja

Dzięki różowemu kolorowi piasku, a właściwie nie tyle piasku co milionów pokruszonych muszel ta grecka plaża, położona na południowy zachód od Krety znalazła się na liście najbardziej urzekających plaż nie tylko Europy, ale świata. Różowy ląd stopniowo przechodzący w błękitno-granatową wodę sprawia imponujące wrażenie. Z racji tego, że plaża ta stanowi naturalne środowisko dla szeregu niezwykle rzadkich gatunków roślin i zwierząt znajduje się na liście jednych z najcenniejszych miejsc w Europie pod względem przyrodniczym.

Plaża Królicza we Włoszech

Wspomniana plaża znajduje się na małej wyspie Lambedusie, położonej na południowym zachodzie Sycylii, 100 km od wybrzeży Afryki, między Tunezją a Maltą. Mimo, że jest niewielka, to co roku niczym magnes przyciąga na swoje tereny miliony amatorów kąpieli słonecznych. Potwierdzeniem jej piękna jest wygrana w konkursie Traveller’s Choice 2013 w kategorii najpiękniejsza plaża Europy.

Zatoka Hyères we Francji

Położona na Morzu Śródziemnym w rejonie Prowansja, Alpy, Lazurowe Wybrzeże zatoka, to niezwykle malowniczy zakątek Francji. Słynie ona między innymi z tego, że co roku odbywają się w niej regaty żeglarskie w klasach olimpijskich o Puchar Świata. Piaszczystą plażę w tym rejonie od południa otacza archipelag wysp Hyères, dzięki czemu odpoczywający mogą cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami.

Plaża Katedr – Hiszpania

To niezwykła plaża położona na terenie Galicji. Swoją nazwę zawdzięcza bliskości trzydziestometrowych łuków, do złudzenia przypominających swoją architekturą katedry wybudowane ludzką ręką. W czasie odpływu można udać się na długi spacer klifami, które odsłania morze. Podczas przypływu natomiast panują tu świetne warunki do kąpieli wśród naturalnych jaskiń.

Plaża Miramar – Portugalia

Miramar znajduje się niedaleko Porto, Gala i Wsphino. Miejsce w pierwszej dziesiątce naszego rankingu plaża ta zapewniła sobie występującej tu bujnej roślinności oraz wapiennym klifom. Podczas wypoczynku na tej portugalskiej plaży można podziwiać piękną grę kolorów: bieli, złota oraz czerwieni.

Złote Piaski – Bułgaria

Miejscowość zaliczana jest do największych i najpopularniejszych kurortów bułgarskich. Plaże pokryte złotym piaskiem i ciepłe wody Morza Czarnego zachęcają do wypoczynku nie tylko w sezonie, ale także poza nim. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna oraz liczne atrakcje sprawiają, że co roku na te tereny przybywają setki turystów.

Złoty Róg – Chorwacja

W miejscowości Bol na wyspie Brać znajduje się około 600-metrowa, żwirowa plaża o charakterystycznym kształcie rogu, któremu zawdzięcza ona swoją nazwę. Podczas silnych podmuchów wiatru żwir jest przenoszony sprawiając, że kształt plaży zmienia się. To jedna z najpopularniejszych plaż w Chorwacji i idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych.

Plaża w Sveti Stefan – Czarnogóra

Kiedyś wyspa połączona z lądem groblą, dziś ekskluzywny kompleks wypoczynkowy, miasto-hotel w Czarnogórze na skalistym półwyspie, położony 6 km od miasta Budva. Jej nazwa wzięła się od najstarszej cerkwi na wyspie, której patronem jest św. Stefan. W plebiscycie Gallivanter’s Guide w 2010 roku plaża ta zdobyła pierwszą nagrodę.

Plaża Woolacombe – Wielka Brytania

Woolacombe to wieś, która z czasem przeobraziła się w letni ośrodek wypoczynkowy. Wśród Anglików tutejsza piaszczysta plaża położona nad Adriatykiem ma status najpiękniejszego brzegu morza na wyspach. Dużo miejsca do plażowania, złote wydmy na przestrzeni 5 km i imponujące fale sprawiają, że jest to bardzo popularny kierunek wśród amatorów morskich i słonecznych kąpieli oraz fanów windsurfingu.

Plaża w Jurmalii – Łotwa

To nadbałtycka plaża, a zatem koniec lata to ostatni moment, by zażyć na niej trochę słońca. W jej pobliżu znajdują się piękne zalesione wydmy, które dodają uroku lokalnemu krajobrazowi.  Plaża została nagrodzona odznaką Błękitnej Plaży.

Wciąż nie jest za późno na plażowanie

O ile w Polsce o tej porze roku pogoda nie sprzyja opalaniu, to jednak na plażach we Włoszech, Hiszpanii czy Portugalii wciąż możemy ubrać nasz ulubiony strój kąpielowy i cieszyć się słońcem. Powyższe dziesięć miejsc, które znalazły się w zestawieniu na pewno warto choć raz odwiedzić ze względu na piękne plaże, ciepłe morze i wspaniałe widoki. Jeśli zdecydujemy się na taki wyjazd w październiku, to w dodatku możemy liczyć na to, że będzie on tańszy, a plaża mniej zatłoczona.

Polecane strony

Lavel.pl
Firma Lavel.pl oferuje najmodniejsze stroje kąpielowe w różnych wzorach i kolorach.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady