Jak się zachować podczas romantycznej kolacji we dwoje?

Sfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Nie martw się, jeżeli stoliki w najlepszych restauracjach są już zarezerwowane. Najlepszą formą spędzenia wieczoru we dwoje jest spotkanie w domowym zaciszu. Bez kolejek i gwaru, niebanalnie. Aby czar wokół stołu, pysznego posiłku i deseru, którym wtóruje muzyka, nie prysł, nie zapomnij o dobrych manierach. Bo randka w domu nie zwalnia z bycia kulturalnym i szarmanckim. Radzimy jak się zachować, aby nie popełnić faux-pas podczas kolacji w cztery oczy.

Kolacja we dwoje

Zadbaj o romantyczny nastrój
Kolacja w domu ma wiele zalet, a takie rozwiązanie jest idealne, gdy znacie się już nieco lepiej. Przede wszystkim będziesz czuł się o wiele swobodniej niż na kolacji w restauracji. Ominą cię rozterki związane z wyborem miejsca, stolika, oczekiwaniem w kolejce i wyborem posiłku z karty menu. Nie znaczy to jednak, że romantyczny wieczór w domu jest drogą na skróty. Będziesz musiał bowiem wykazać się jako świetny organizator, kucharz i towarzysz. Naprawdę jednak nie trzeba wiele. Aby uwieźć partnerkę wystarczy zadbać o estetyczne nakrycie stołu, przygotowanie posiłku, dobranie odpowiedniej muzyki oraz dobre maniery. Jak jednak nie popełnić faux-pas? Sukcesu dopełnią zaangażowanie i znajomość etykiety, którą kobiety cenią najbardziej.

Stoliczku nakryj się
W związku z tym, że całość odbywa się w domu, a okazja jest wyjątkowa, postaraj się, aby taki był również stół. Nakryj go uprzednio wyprasowanym obrusem. Najbardziej uniwersalny, a zarazem elegancki jest biały. Zresztą na nim, najlepiej wyeksponowane będą rozmaite dekoracje i cała stołowa zastawa. Gdy już dopasujemy nakrycie, należy dokładnie dobrać niezbędne elementy galanterii. Jest to oczywiście zależne od zaplanowanego przez nas menu, dlatego jeżeli myślisz o posiłku na ciepło, na stole muszą znaleźć się talerze obiadowe. Zaś na wieczór przy ciastku i lodach, wystarczy zestaw deserowy i pucharki. Jak dobrać do nich sztućce? - Wszystkie powinny być wcześniej wypolerowane i pochodzić z jednego kompletu - mówi Małgorzata Otte, Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju w firmie Hefra. - Sztućce układamy po obu stronach talerza w takiej kolejności, w jakiej są używane: najdalej od talerza te, którymi posłużymy się najpierw.Pamiętajmy, żeczyste i dobrze ułożone sztućce świadczą o naszej kulturze i znajomości zasad savoir - vivre - dodaje Małgorzata Otte.

Kieliszki do wina ustaw po prawej stronie talerzy powyżej serwetek. Te ostatnie powinny być w obrączce, bądź złożone w trójkąt na wierzchu talerza. Warto dodać, że postawione na stole wysokie świece, czy wazon z kwiatami, jak i butelka wina muszą stać z boku, tak żebyście mogli się widzieć. Stół udekoruj kwiatami bądź innymi akcentami w kolorze miłości.

Dobre maniery smaczniejsze niż deser
Gdy już nakryłeś stół, musisz pomyśleć o sobie. Bezpośrednio przed romantyczną kolacją przebierz się w przygotowane wcześniej eleganckie ubranie. Warto dobrać też odpowiedni zapach perfum. Gdy twoja partnerka już przybędzie, odłóż jej wierzchnie okrycie w odpowiednie miejsce, np. do garderoby. Następnie przejdźcie do salonu lub jadalni, gdzie czeka nakryty do kolacji stół. Pamiętaj, aby odsunąć krzesło kobiety zarówno na początku, jak i końcu spotkania (starajmy się nie hałasować krzesłem). Jednak zanim to zrobisz, wręcz partnerce kwiaty. Następnie zajmijcie miejsca. Pamiętaj, że twoja pozycja przy stole również świadczy o twojej znajomości zasad savoir vivre. Opieranie łokci o blat stołu nie jest postrzegane za eleganckie, dużo lepiej będzie, jeśli lekko oprzesz o stół nadgarstki.
Podczas samego spotkania należy używać wszystkich przygotowanych sztućców.

Musisz wyczuć też czy spotkanie nie przeciąga się. Jeżeli późna godzina i pewne zniecierpliwienie na to wskazują zaproponuj partnerce towarzyszenie jej w drodze powrotnej do domu.

Kolacja we dwoje na pewno nie będzie ostatnią, jeżeli pozytywnie się nastawisz i odpowiednio ją zaaranżujesz.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady