Tabletka po stosunku

trinity  |   |  + 13  |  Ocena: (głosy: 3)
Tabletka po stosunku powinna być zażyta w ciągu 72h od stosunku, a następnie kolejna w 12h później. W Polsce zazwyczaj przepisywany jest Postinor, który jest tylko na receptę. Koszt 2 tabletek wynosi ok. 70 zł.
Tabletka zażyta po stosunku może spowodować krwawienie, a także mdłości. Nie ma też 100% pewności na to, że nie zajdziesz jednak w ciążę, a jeżeli zajdziesz już w ciążę ryzyko jest takie, że Twoje dziecko po zażyciu wcześniej przez Ciebie tabletki wczesnoporonnej urodzi się z wadami genetycznymi - np. zespołem Downa, wadą słuchu itp. Dlatego warto się zastanowić 100 razy, czy jest to najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 13
~julek234@interia.pl | 2012-07-16 14:43
Ja zapytaniem czy te tabletki mi pomoga zajśc wciążę staram się jużż o trzech lat i nic jak siedem lat tamu usunięto mi jajnik dałam się spokuj ale teraz chciałabym mieć dziecko proszę o pomoc elbo radę .
sasza | 2012-03-30 15:01
ja stosowałam tą tabletkę - akurat ja nie miałam żadnych skutków ubocznych - w awaryjnych sytuacjach naprawdę sie przydaje.
~capslock | 2011-10-11 12:18
co do leku escapelle to on poprostu zagęszcza śluz i uniemożliwia zagniezdeznie sie komorki, wiec w zadnym wypadku nie jest to tabletka poronna. Jak ktos chce sie dowiedziec cos wiecej o tej metodzie antykoncepcji niech porozmawia z ginekologiem albo zada pytanie ekspertowi na wpadka.pl
~Cassie | 2011-04-25 17:57
Teraz nie ma już Postinoru Duo w sprzedaży, zmieniono nazwę na Escapelle. Na pewno nie jest to najlepsze rozwiązanie, warto myśleć wcześniej o zabezpieczeniu, ale to co piszesz o skutkach ubocznych zażywania tych tabletek, to bzdury. Nie uszkadza ona zapłodnionej komórki.
~Cassie | 2011-04-25 17:56
Teraz nie ma już Postinoru Duo w sprzedaży, zmieniono nazwę na Escapelle. Na pewno nie jest to najlepsze rozwiązanie, warto myśleć wcześniej o zabezpieczeniu, ale to co piszesz o skutkach ubocznych zażywania tych tabletek, to bzdury. Nie uszkadza ona zapłodnionej komórki.
~Li8 | 2011-02-27 21:48
Obecnie tabletki "po" dzialaja na zasadzie uniemozliwienia zaplodnienia, jezeli doszlo do zaplodnienia przed zazyciem tabletki, to nie powoduje ona zmian w plodzie, podtrzymuje ciaze.
~wiwi | 2010-10-11 20:52
Myślę, że w przypadku "antykoncepcji po" należy także wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku gdy doszło już do zapłodnienia uniemożliwia ona zagnieżdżenie ludzkiego zarodka w macicy - w wyniku czego zarodek obumiera. W kodzie genetycznym, który powstaje zaraz po zapłodnieniu, w komórce jajowej, zapisane są już wszystkie informacje odnośnie przyszłego dziecka (jego płeć, kolor oczu, włosów, budowa ciała etc.). Komórka taka zaczyna dzielić się jeszcze przed zagnieżdżeniem i powielać swoje unikalne DNA. Nie jest więc już tylko fragmentem ciała matki, ale odrębnym ciałem (unikalne DNA), które się rozwija. Nie jest też tylko zwykłym zlepkiem komórek, gdyż już sekundę po zapłodnieniu w kodzie jej DNA zawarte są informacje jakie organy (np. serce, mózg) się z niej rozwiną. Zastanówmy się więc, czy warto sięgać po różne metody "antykoncepcji po"?
~JA | 2010-09-29 09:46
Takie rzeczy pisza bardzo młodzi ludzie, są bardzo mało doinformowani w tym temacie .Dziewczyny jeśli wam sie wydaje że jak poskaczecie i dokładnie sie umyjecie i coś z was tam wypłynie ,a po tym nie zajdziecie w ciąże to sie grubo mylicie.Jak szkoła i rodzice was nie uswiadomili to poczytajcie w internecie .
~nasi | 2010-04-08 10:38
Scr, masz racje!!!

rety, skad ci ludzie sie biora, tylko smiac sie chce :) wsumie szkoda mi troche autora ale to juz jego problem :)
~Madź | 2010-02-07 12:27
Hej.
Wczoraj mój chłopak nie zdążył wyjąć.
Czy jeśli zaraz po wytrysku wstałam i wyciekło ze mnie sporo śluzu a potem dokładnie sie wypłukałam to jest jakas nadzieja, że nie wpadne.?

Oczywiście zamierzam isc do lekarza po tabletke po stosunku,