Jak ciekawie spędzać czas z dziećmi?

porady12  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

W dzisiejszych czasach rodzice są bardzo zabiegani, spełniają się zawodowo, opiekują się domem, dziećmi, psem i ogrodem. Wszystko oczywiście z myślą o tym by rodzina żyła jak najlepiej. Zdarza się, że zaczyna im brakować wystarczająco dużo czasu dla dzieci. Badania wykazują, że rodzice powinni co najmniej przez 30 minut dziennie poświęcić całkowicie swoją uwagę dziecku. Można w tym czasie wspólnie spacerować, chować się w domku z koców czy piec ciasteczka, jednak najważniejsze, by cała uwaga skierowana była na naszą pociechę.

Nie ma nic piękniejszego i bardziej szczerego od uśmiechu dziecka, chyba każdy rodzic może to śmiało powiedzieć. Bez wątpienia również można stwierdzić, że dzieci kochają spędzać czas na zabawie ze swoimi rodzicami choć te większe nie zawsze to okazują. Jak spędzać czas z rodziną, by każdy był zadowolony?

Kiermasze, jarmarki i karuzela

Doskonałą zabawę zarówno latem jak i zimą gwarantuje karuzela wenecka. Spotykamy je na festynach i eventach, razem z dmuchańcami i cukrową watą, które dzieciaki wprost kochają. Szczególny klimat tworzą karuzele na jarmarkach i kiermaszach Bożonarodzeniowych. Oprócz zabaw i animacji pozwalających poznać tradycje świąteczne, szczególnie oczekiwana jest właśnie karuzela wenecka. Ozdobione setkami żarówek, kolorowe koniki w połączeniu z klimatyczną muzyką wprawiają w pozytywny świąteczny nastrój zarówno małych użytkowników, jak i ich rodziców. Warto zaznaczyć, że tego typu atrakcje często są darmowe. Miasta w ramach promocji wynajmują karuzelę wenecką czy inne atrakcje, które goszczą na rynkach przez kilka dni ciesząc dużych i małych.

Kino, teatr czy rozgrywki sportowe

Dobierz rozrywkę do zainteresowań twojej rodziny. Jeżeli tata i synowie są fanami koszykówki czy piłki nożnej, wybierzcie się od czasu do czasu całą rodziną na mecz lokalnej drużyny, jeżeli pociechy zaciekawiła reklama nowej kreskówki, można wybrać się na rodzinny seans do kina, a później na spacer. Ważne abyśmy robili coś co interesuje członków naszej rodziny.

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Wspólny czas kształtuje wrażliwość, zakorzenia wartości i wspomaga prawidłowy rozwój emocjonalny młodego człowieka. Zbudowanie dobrej więzi między rodzicami i dziećmi owocuje przez całe życie. Wcale nie musimy wydawać fortuny, by zobaczyć uśmiech i szczęście dzieci.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady