pracownik

Znaleziono: 11
Porada id 5549 Pracownik tymczasowy pod ochroną prawa. Obalamy mity!
SferaPRT | 2017-04-14
Przekonanie, że żaden pracownik tymczasowy nie ma prawa do urlopu, zwolnienia lekarskiego czy ubezpieczenia, to mit. Okazuje się jednak, że przysługują mu podobne prawa jak osobie zatrudnionej na etacie. Od czerwca planowane są korzystne zmiany w przepisach, które dodatkowo poprawią jego sytuację. czytaj »
Przepisy prawa Co zmieni się po "uwolnieniu" zawodów?
Poradopedia.pl | 2012-03-08
Jeszcze w kwietniu do Sejmu może trafić pierwsza transza deregulacyjna obejmująca 49 zawodów. Przeczytaj naszą poradę i poznaj listę profesji, do których dostęp zostanie ułatwiony. czytaj »
Komputer i internet w pracy Dlaczego warto inwestować w szkolenie pracowników?
Poradopedia.pl | 2012-02-01
Dumą każdego pracodawcy jest profesjonalna, wyszkolona kadra. Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, dlaczego warto inwestować w szkolenie pracowników. czytaj »
Kichający mężczyzna Jak zwolnić chorego pracownika?
Poradopedia.pl | 2011-07-20
Prawo chroni pracowników przebywających na zasiłku chorobowym, ale nie do końca. Są pewne granice, których przekroczenie może zakończyć się zwolnieniem z pracy. Kiedy pracodawca może tak postąpić? Dowiesz się więcej, czytając naszą poradę. czytaj »
Szef Toksyczny szef - jak z nim pracować?
Poradopedia.pl | 2011-05-30
Złość, arogancja, irytacja to tylko niektóre cechy toksycznego szefa. Czy da się pracować z takim człowiekiem? Przeczytaj naszą poradę. czytaj »
Zwolnienie z pracy Zwolnienie z pracy - jakie dokumenty i dodatkowe świadczenia powinien otrzymać zwalniany pracownik od pracodawcy?
mittal | 2010-03-01
Pracownik odchodzący z pracy powinien otrzymać od pracodawcy przede wszystkim świadectwo pracy. To podstawowy dokument, który pracodawca jest zobowiązany nam... czytaj »
Uzyskiwanie dochodów z działalności gospodarczej przez pracownika na zwolnieniu lekarskim i urlopie macierzyńskim
mittal | 2009-03-19
Czy pracując na umowę o pracę i przebywając na zwolnieniu lekarskim mogę nadal prowadzić działalność gospodarczą i uzyskiwać z niej dochody? czytaj »
Szef Czy pracodawca może wstrzymać urlop wypoczynkowy pracownika?
lula78 | 2009-03-04
Pracodawca może wstrzymać urlop pracownika, jednak tylko w wyjątkowych sytuacjach. Powinien się jednak liczyć z konsekwencjami. Pracownik bowiem może domagać się odszkodowania... czytaj »
Co zrobić gdy pracodawca nie wypłaca mi wynagrodzenia na czas?
mittal | 2006-12-29
Jeżeli nie otrzymujesz wynagrodzenia na czas możesz sprawę skierować do sądu pracy lub złożyć skargę na pracodawcę w Państwowej Inspekcji... czytaj »
Świadectwo pracy - w jakim czasie powinnem je dostać po zakończeniu stosunku pracy?
mittal | 2006-09-29
Pracodawca powinnien wydać świadectwo pracy w dniu, w którym następuje rozwiązanie stosunku pracy. Jeżeli wydanie świadectwa nie jest możliwe w... czytaj »
Znaleziono: 11