Zasady wręczania prezentów ślubnych

Iza_B  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jednym z ważniejszych punktów ceremonii zaślubin i wesela jest wręczanie prezentów Młodej Parze. Istnieje wiele poradników opisujących zasady wręczania prezentów tak, by nie popełnić gafy. Oto kilka z nich:

  1. W momencie gdy młodzi opuszczają kościół, rodzina i zaproszeni goście ustawiają się w kolejce do składania życzeń. W pierwszej kolejności podchodzą rodzice Młodych, dziadkowie oraz najbliższa rodzina. Następnie życzenia składają pozostali goście. Jeśli zostaliśmy zaproszeni tylko na ślub, możemy ograniczyć się do zakupu kwiatów i okolicznościowej karty z gratulacjami. Podobnie sytuacja wygląda z pieniędzmi – kopertę z gotówką również możemy wręczyć Młodym przed kościołem
  2. Jako goście weselni prezenty i gotówkę wręczamy dopiero na przyjęciu weselnym, po wzniesieniu pierwszego toastu za pomyślność Młodych. Dlatego też powinien być przygotowany na tę okoliczność osobny stół. Prezenty powinny zawierać karteczki umożliwiające złożenie nam podziękowań przez młodych małżonków za upominki; jeśli zaś prezent składa się z więcej niż jednej paczki, powinny być one owinięte takim samym rodzajem papieru

Dodatkowe wskazówki:

  1. Jeśli sytuacja na to pozwala, można wcześniej zapytać wprost przyszłych małżonków o ich oczekiwania względem prezentu. Często zdarza się, że Młodzi sporządzają takie listy, co pozwala uniknąć otrzymania kilku podobnych lub całkiem nietrafionych upominków.
  2. Goście wręczający Młodym pieniądze zamiast prezentu lub też dołączający do niego gotówkę, powinny obowiązkowo zapakować je w odpowiednią kopertę (wybraną specjalnie na tę okazję) i dołączyć bilecik z gratulacjami. Należy pamiętać, że banknoty przeznaczone na prezent ślubny i nie tylko, nie mogą być zniszczone.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady