Odrobina dyscypliny w korzystaniu z przeglądarki WWW

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Zdarza Ci się niepostrzeżenie marnować czas na licznych stronach internetowych, na które nawet nie miałeś zamiaru wchodzić? Możesz pomóc swojej silnej woli korzystając z prostego dodatku do przeglądarki Chrome.

Marnowanie czasu na komputerze

Internet to wspaniałe narzędzie ułatwiające zarówno naukę,  pracę, jak i różne codzienne sprawy. Bywa jednak także złodziejem czasu - często trudno nie ulec pokusie zajrzenia na jedną z licznych stron internetowych, które niewiele mają wspólnego z celem, dla którego usiedliśmy przed komputerem.

Z pomocą przychodzi rozszerzenie do przeglądarki Chrome - StayFocusd.

StayFocusd stawia sobie za cel zwiększenie produktywności poprzez ograniczenie czasu, który spędzasz na marnujących czas stronach internetowych.

Zasady działania są stosunkowo proste.

Przede wszystkim określasz listę serwisów, które marnują Twój czas, lub też listę serwisów, które związane są z Twoją pracą / nauką / innym pożytecznym celem.

Następnie określasz w jakich dniach tygodnia i w jakich godzinach StayFocusd powinien dbać o Twoją dyscyplinę.

Na koniec ustalasz czas, jaki chcesz sobie dać codziennie na przeglądanie serwisów marnujących czas.

Opcji jest o wiele więcej, dzięki czemu każdy może skonfigurować swoje własne żelazne reguły korzystania z przeglądarki internetowej. Przydatną funkcją jest możliwość ustalenia czasu na przeglądanie danej witryny w dowolnym momencie, czyli np. wchodząc na jakiś serwis możemy wyznaczyć sobie np. 10 minut na jego przeglądanie, po którym czasie ta strona zostanie zablokowana.

Wiele osób zapewne uśmiechnie się na myśl o blokadzie, którą bez trudu jesteśmy w stanie sami zdjąć. Na pewno jednak łatwo docenić działanie rozszerzenia jako narzędzia ułatwiającego samokontrolę, poprawiającego koncentrację na realizowanych zadaniach i zmniejszenie ilości marnowanego czasu.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: