Najnowsze porady: Psychologia

Znaleziono: 48
Groźna twarz Jak opanować złość?
Poradopedia.pl | 2011-01-12
To, w jaki sposób reagujemy na pewne sytuacje wynika przede wszystkim z cech naszego charakteru. Przyczyny złości i gniewu mogą być różne, ale można z nimi walczyć. Trzeba nauczyć się panować nad emocjami. czytaj »
Szampan Uwaga na postanowienia noworoczne!
Poradopedia.pl | 2010-12-31
Według ekspertów organizacji zdrowia psychicznego "Mind" postanowienia noworoczne mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Wraz z początkiem roku wiele osób chce zmienić swoje życie na lepsze i stawia sobie wiele ambitnych celów. Cele te rzadko kiedy udaje nam się zrealizować, co jest źródłem frustr czytaj »
Groźna twarz Jak radzić sobie z krytyką?
Iza_B | 2010-12-29
Krytyka jest istotnym elementem myślenia pozwalającym zanalizować i ocenić zarówno dobre jak i złe strony z różnych punktów widzenia. Krytyka może dotyczyć zatem wartości naukowych, etycznych, poznawczych i praktycznych. Konstruktywna pomaga zmienić coś w sobie, ulepszyć; destruktywna potrafi wyprow czytaj »
Kobieta i niebo Jak poprawić swoją samoocenę - czyli uwierz w siebie
daisy05 | 2009-03-12
Jeśli masz problem z szacunkiem do własnej osoby, ciągle czujesz się mało atrakcyjny, zazdrosny o swojego partnera, swoich znajomych, masz problemy w kontaktach z własnymi rodzicami, to czas to zmienić i zacząć doceniać siebie i swoją niepowtarzalność. czytaj »
Groźna twarz Jak się kłócić?
Poradopedia.pl | 2009-01-04
Kłótnie nie muszą oznaczać nic złego, a mogą wręcz świadczyć o zdrowych relacjach między ludźmi, na przykład o tym, że... czytaj »
Jak pogodzić się ze śmiercią bliskich
Poradopedia.pl | 2008-10-17
Śmierć jest nieodłączną częścią życia - prędzej czy później spotyka nas wszystkich. Dla bliskich stanowi to bardzo ciężkie przeżycie, któremu towarzyszy... czytaj »
Jesień Jak zwalczyć jesienną depresję?
hoody99 | 2007-11-29
Dobrym sposobem na depresję jest m.in. wizyta na solarium, ciepła kąpiel relaksacyjna, dzień urlopu od wszystkiego i np. robienie... czytaj »
Jak poprawić sobie nastrój?
paja | 2007-02-10
Hmmm poprawianie nastroju wbrew pozorom mnie jest trudne! Na początek potrzebne jest pozytywne myślenie i zaakceptowanie prawie wszystkiego co nas... czytaj »
Znaleziono: 48