Jak dobrać długość nart dla dziecka?

Iza_B  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dzieci stawiające pierwsze kroki na górskich stokach, bądź mające pewne doświadczenie w jeździe na nartach powinny podobnie jak dorośli korzystać z odpowiedniego sprzętu.

Jak więc dobrać długość nart dla najmłodszych?

Oto kilka ważnych wskazówek:

Długość nart dziecięcych ma duże znaczenie i powinna być brana pod uwagę w pierwszej kolejności przy wyborze sprzętu narciarskiego. Dzieci szybko rosną, dlatego też bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie wypożyczanie nart niż kupowanie nowych; chyba że możemy pozwolić sobie na wymianę sprzętu co sezon.

Wyróżniamy trzy grupy nart dla dzieci, są to:

1. Easy carve – to rodzaj nart przeznaczony dla dzieci rozpoczynających przygodę z narciarstwem. Ułatwiają jazdę dzięki dużej skrętności i zmniejszają w ten sposób ryzyko wystąpienia urazów podczas upadku. Narty tego typu powinny sięgać okolic brody dziecka.

2. Allround – przeznaczone są dla dzieci mających za sobą pierwsze kroki na górskich stokach, ale nadal uczących się. Jazda na nich wymaga większego skupienia, ponieważ są przystosowane do rozwijania średnich prędkości. Podobnie jak narty z grupy easy carve powinny być krótsze od wzrostu dziecka o ok. 10 cm.

3. Race – to narty wyścigowe, bardziej taliowane i przeznaczone dla zaawansowanych zawodników, dzieci które świetnie radzą sobie z utrzymaniem równowagi i rozwijaniem szybkich prędkości. Są to narty wymagające dobrej techniki jazdy. Jeśli chodzi o ich długość, to powinny być równe ze wzrostem lub krótsze i sięgać do brody dziecka.

Przy wyborze nart dla najmłodszych należy kierować się przede wszystkim ich stopniem zaawansowania, wiekiem i wzrostem. A długość nart musi zapewniać dziecku bezpieczne i wygodne szusowanie po śniegu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady