alergia

Znaleziono: 19
Dmuchawce i dziecko Ekspert radzi, jak zapobiegać alergii pokarmowej
ewelina_bancerz | 2019-04-25
Alergia pokarmowa to coraz częstszy problem u dzieci. Niełatwo ją leczyć, ale znamy czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo jej pojawienia się. Ekspert – dr Katarzyna Zabłocka-Słowińska z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, podpowiada, jak zapobiegać alergii u niemowląt z grupy podwyższonego ryzyka jej wystąpienia. czytaj »
Porada id 5888 5 rzeczy, których nie wiesz o alergiach
SferaPRT | 2018-01-10
Alergia została uznana za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Dopada ona mieszkańców wszystkich zakątków świata. Z roku na rok naukowcy informują o nowych nietolerancjach. Choć alergie to jeden z głównych tematów dzisiejszych rozmów i wiadomości, nadal mało o nich wiemy. Oto kilka ciekawostek, które warto poznać. czytaj »
Porada id 5870 Alergia w zimie? Źródło problemu wisi w domowym powietrzu
SferaPRT | 2017-12-14
Wiosna i lato są dziś tylko mglistym wspomnieniem, ale ty wciąż odczuwasz silne objawy alergii. Choć na zewnątrz zacząłeś oddychać swobodnie, w domu i w pracy coraz bardziej męczą cię katar, swędzenie i drapiące gardło. Radzimy, jak poradzić sobie z problemem alergii w sezonie grzewczym. czytaj »
Porada id 4225 Wiosenne zapalenie spojówek
Zdrowie | 2015-05-19
Łzy to naturalna ochrona oczu i spojówek. Zabezpieczają je przed drobnoustrojami, nawilżają i odżywiają. Składają się głównie z wody z dodatkiem soli oraz substancji bakteriobójczej – lizozymu. Dzięki tym właściwościom usuwają zanieczyszczenia z powierzchni gałki ocznej. Kiedy jednak dochodzi do zapalenia spojówek skład łez zmienia się, a naturalna bariera przestaje istnieć. czytaj »
Rośliny doniczkowe Jak i dlaczego czyścić rośliny doniczkowe
Poradopedia.pl | 2013-05-12
Na roślinach zbiera się kurz i insekty - regularne czyszczenie zapewni ich lepszy rozwój oraz zdrowsze warunki w Twoim domu. czytaj »
Dmuchawce i dziecko Alergie - kalendarz pylenia
Poradopedia.pl | 2013-05-08
Jesteś uczulony na pyłki roślin? Poznaj okresy pylenia, w których alergia może dać o sobie znać. czytaj »
Dziecko z psem Alergie na zwierzęta - jaki zwierzak dla alergika?
Poradopedia.pl | 2012-12-07
Zwierzę w domu daje wiele radości, ale nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie futrzanego przyjaciela. Z naszej porady dowiesz się, które zwierzaki nie powinny mieszkać pod jednym dachem z alergikiem. czytaj »
Wilgotność powietrza w domu - co powinieneś wiedzieć
Poradopedia.pl | 2012-11-21
Przyczyną różnych dolegliwości zdrowotnych, ale też niszczenia mebli i sprzętów może być niewłaściwa wilgotność powietrza w mieszkaniu. Z naszej porady dowiesz się, jak zmierzyć i wyrównać jej poziom. czytaj »
Ból głowy Alergia zawodowa - leczenie i zapobieganie
Poradopedia.pl | 2012-08-25
Najczęstszą przyczyną występowania chorób alergicznych są zmiany warunków życia człowieka i odziaływującego na niego otoczenia, również środowiska pracy. czytaj »
Kichający mężczyzna Katar sienny - objawy i leczenie
Poradopedia.pl | 2012-05-24
Często kichasz, masz zaczerwienione oczy, boli Cię głowa i czujesz ogólne zmęczenie? Nie lekceważ tych objawów - być może cierpisz na alergiczny nieżyt nosa. czytaj »
Znaleziono: 19